Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Rancāns: Nav pamata bažām, ka Latvijā būtu kas palaists garām amonija nitrāta glabātavu uzraudzībā

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Heinrihs Spalāns-Miklovāns
H
Nevarētu viņam gluži piekrist, jo šopavasar saskāros ar mirušā radinieka amonija nitrāta uzkrājumu kā kaitīgu ķīmisko atkritumu utilizācijas problēmu. Izdevās sameklēt zemnieku saimniecību, kas tos paņēma ganību mēslošanai. Esmu dzirdējis, ka daži īpatņi tos šķīdina un nelielās porcijās novada ūdenstecēs.
Kamēr nekas ļauns nav noticis,
K
PAMATA nav un nebūs!
Irlielāmērāticams
I
ka salpetra glabāšana nav sevišķi gudra rīcība principā. Nav taču sagaidāms, ka pēkšņi, spontāni ar lauksaimniecību sāks nodarboties tūkstošiem jaunu fermeru. Visi zināmi, viss zināms, plāno gadiem uz priekšu... kur problēma? Atved salpetri no Čīles un piegādā visiem lauksaimniekiem! Kāpēc kaut kur jāglabā 60 un 80 tonnas?
Juris Pigits
J
Baidos, ka maisam gals vaļā. Terorisma pasaulei tas ir saldais ēdiens. Šeit parastās drošības tehnikas normas nelīdzēs. Šāda veida minerālmēsli būs jāaizmirst. Jebkura zemnieka noliktavās dažas tonnas šīs sprādzien bīstamās vielas nav deficīts. Un cilvēku mērķtiecīga ļaunprātība ir varen grūti ierobežojama.
ĶīmiķisAntoniņš
Ķ
Nesatraucies, Juri! Teroristi jau ļoti sen zina visas receptes, kur sastāvā iet amonija nitrāts. Ja viņiem vajadzēs, tici, viņi detonēs arī tādas vielas, par kuru eksplozivitāti jau sen ir aizmirsts.
  • 6
  • 0
Pareizaisjautājums
P
Vai civilizētajā pasaulē (ieskaitot CCCP, pardon) vispār jebkad ir eksplodējuši mākslīgie mēsli?
to Timkompostiņasitijam
t
Kaķa ņaudiens un kaķa sūds ir adekvāts pēc satura un būtības.
  • 1
  • 3
Pareizaisjautājums>ļuļa
P
Tu steidzies ar atbildi... , jautājums bija par tīru vielu. Es nekad neesmu dzirdējis par eksplozijām minerālmēslu glabātavās. Kolhozu laikos šīs vielas tika glabātas ar tiiiiik grandiozu paviršību... ka pietika visiem, kuri nebaidījās tās bērt uz saviem kāpostiem. Ja būtu bijis kaut viens incidents visā pēseresā... vari iedomāties, kā čekisti tad drāztu kohchozu vadoņus?
  • 3
  • 0
TimotijsMakveins
T
Salpetris ir gan izmantots dūmu pulvera izgatavošanai jau ļoti ļoti sen un lielākā daļa darbību ar šo vielu , protams, ir terorisms. Bet īpaši daudz vienā reizē izmantoju es, kad man izdevās nošķelt pusi no ierēdņiem pildītas ēkas Oklahomsitijā. Breivīks pret mani ir kā kaķa ņaudiens, pat nesalīdziniet!
  • 3
  • 0
ļuļa
ļ
jā, ir. un viņi ir arī izmantoti terorismam. kā zināmākais pēdējo gadu piemērs ir breivīks. viņš savu spridzekli arī uzmeistaroja no mākslīgajiem mēsliem, turklāt tos pilnīgi normāli nopērkot lauksaimniecības veikalā.
  • 0
  • 1

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Vēsture Dienā: Reketieru laiks(3)

"Šajā notikumā varbūt ne viens vien mazo veikaliņu īpašnieks atpazīs arī savas finansiālās "klaušas"," stāstu par provinces reketieru rokrakstu 1995. gada 15. septembra Die...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas