Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Eiropa

Sākas pēc Brexit sarunu ceturtā kārta(2)

Otrdien atsākas Eiropas Savienības (ES) un Lielbritānijas sarunas par abu pušu attiecībām pēc Brexit, taču tās ievadījusi asa vārda apmaiņa, kāda pēdējās dienās bija vērojama starp Londonu un Briseli.

Slovēnijā tūkstošiem riteņbraucēju protestē pret valdību(1)

Tūkstošiem riteņbraucēju piektdienas vakarā bloķējuši Slovēnijas galvaspilsētas Ļubļanas centru, protestējot pret centriski labējo valdību, kuru viņi apsūdz koronavīrusa krīzes izmantošanā, lai palielinātu policijas pilnvaras un kontroli pār medijiem.

Francijā 2.jūnijā atcels ierobežojumus ceļošanai iekšzemē

Koronavīrusa krīzei mazinoties, Francija ar nākamo nedēļu atļaus atsākt darbu kafejnīcām, bāriem un restorāniem, tiesa, ar zināmiem ierobežojumiem, ceturtdien pavēstīja premjerministrs. Tiks arī atcelti ierobežojumi ceļojumiem valsts iekšienē.

Horvātija atver robežu desmit ES valstu pilsoņiem

Horvātija ceturtdien atvērusi robežu bez kādiem ierobežojumiem desmit Eiropas Savienības (ES) valstu pilsoņiem, tostarp Latvijas, Adrijas piekrastes valstij šādi atbalstot vitāli svarīgo tūrisma sektoru, kas cietis koronavīrusa pandēmijā.

easyJet likvidēs līdz 30% darbavietu(1)

Lielbritānijas zemo cenu aviokompānija easyJet ceturtdien paziņoja, ka koronavīrusa pandēmijas negatīvās ietekmes dēļ likvidēs līdz pat 4500 darbavietām jeb 30% no kopējā darbavietu skaitu.

ES aicina aizsargāt Honkongas autonomiju(17)

Eiropadomes prezidents Šarls Mišels otrdien paziņoja, ka Eiropas Savienība (ES) vēlas aizsargāt Honkongas autonomiju, Ķīnai turpinot spiedienu saistībā ar jauno nacionālās drošības likumu, kas, kā bažījas kritiķi, grauj reģiona brīvības.