Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Eiropa

Ekskaralim pārmet bēgšanu no atbildības © DIENA(3)

Spānijas bijušā karaļa Huana Karlosa I lēmums pārvākties uz dzīvi ārpus Spānijas laikā, kad viņa vārds saistīts ar izmeklēšanu par iespējamiem finansiāliem ieguvumiem no Spānijas firmu kontraktiem ar Saūda Arābiju, izraisījis pretrunīgu reakciju valsts iedzīvotāju un politiķu vidū. Daļa cilvēku to vērtē kā iespēju pašreizējam karalim Felipem VI savu valdīšanas laiku būvēt uz atklātības un godīguma pamatiem, raksta The Guardian. Savukārt citi, to skaitā pat atsevišķi politiķi valdībā, uzskata, ka ekskaraļa rīcība nav cienīga un ka tā viņš mēģina izvairīties no atbildības par iespējamu līdzdalību «ēnainos» darījumos.

Dženovā atklāj jaunu tiltu pirms diviem gadiem sabrukušā vietā © DIENA(1)

Itālijas pilsētā Dženovā jau šonedēļ tiks atklāta satiksme pa jauno, pasaulslavenā itāļu arhitekta Renco Pjano projektēto moderno tiltu, kas uzbūvēts pirms diviem gadiem sabrukušā Morandi tilta vietā, vēsta AFP. Īpašā ceremonijā vakar ar Itālijas prezidenta Serdžo Matarellas piedalīšanos tika skaļi nolasīti arī 2018. gada 14. augustā tilta sabrukšanā dzīvību zaudējušo 43 cilvēku vārdi, taču daudzi viņu tuvinieki jau iepriekš paziņoja, ka nepiedalīsies jaunā tilta atklāšanas pasākumā.

Īrijas tiesa noraida valdības klimata plānu(2)

Īrijas augstākā tiesa piektdien noraidīja valdības plānu cīņai ar klimata pārmaiņām, norādot, ka plānā pārejai uz zemu oglekļa emisiju un ilgtspējīgu ekonomiku līdz 2050.gadam trūkst konkrētu detaļu.