Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Migla

Kino/TV

Kino Bize aicina uz Bērnu rītiem

Arī šajā sezonā kinoteātris Kino Bize aicina kā mazus, tā lielus kino skatītājus uz Bērnu rītiem. Pasākumus plkst. 11 katru otro svētdienu iesāk animācijas filma, bet pēc seansa visi apmeklētāji tiek aicināti piebiedroties tematiski saistītām radošajām darbnīcām. Šo svētdien, 27. septembrī, kinoteātrī notiks Animācijas brigādes pasākums, informēja kinoteātra pārstāvji.

Filmas Zeme, kas dzied radošā komanda pielaiko kostīmus un izrunā darba vēsturiskos aspektus(1)

Patlaban norisinās sagatavošanās process režisora Māra Martinsona vēsturiskās spēlfilmas Zeme, kas dzied filmēšanai. Lai arī tās uzņemšana sāksies nākamgad, 21. septembrī radošā komanda un aktieri pirmo reizi pilnā sastāvā sanāca kopā, lai pielaikotu kostīmus, grimu un kopā ar scenārija autoriem Daini Īvānu un Māri Martinsonu izrunātu filmas vēsturiskos aspektus.

Rīgas Fotogrāfijas biennāles Kino sestdienā izrādīs filmu par pirmo sievieti režisori kino vēsturē

26. septembrī kinoteātrī Kino Bize notiks Rīgas Fotogrāfijas biennāles 2020 Kino sestdiena, aicinot uz šī gada biennālē aktualizētajām tēmām paraudzīties caur kino prizmu. Tās ietvaros programmas pirmajā daļā savu pirmizrādi Latvijā piedzīvos amerikāņu režisores Pamelas B. Grīnas intriģējošā dokumentālā filma Esi dabiska: Alises Gijas-Blašē neizstāstītais stāsts par pirmo sievieti režisori kino vēsturē.

RIGA IFF aicina pieteikties Kids Weekend bērnu žūrijā

Rīgas Starptautiskais kino festivāls (RIGA IFF), kas šogad notiks no 15. līdz 25. oktobrim, aicina 7–12 gadus vecus kino cienītājus pieteikties dalībai bērnu žūrijā. Žūrijas dalībniekiem būs iespēja tiešsaistē piekļūt visiem bērnu filmu programmas Kids Weekend iekļautajiem darbiem, izraudzīties labāko un to apbalvot, informēja festivāla rīkotāji.

Latvijas kopražojuma filma Mijkrēslī piedalīsies Sansebastjanas festivāla konkursā

Piektdien, 18. septembrī, Spānijā sākas Sansebastjanas starptautiskais kinofestivāls, un tā konkursa programmā ar Kannu zīmolu iekļauta lietuviešu kino klasiķa Šarūna Barta spēlfilma Mijkrēslī, kuras uzņemšanā piedalījusies arī Latvijas studija Mistrus Media. Latvijas pirmizrāde filmai paredzēta Rīgas starptautiskajā kinofestivālā 18. oktobrī, informēja NKC pārstāve Kristīne Matīsa.

Latvijas Televīzija izsludina pieteikšanos Latvijas lielākajam talantu šovam

Latvijas Televīzija izsludinājusi pieteikšanos pēdējo gadu lielākajam talantu šovam Latvijā – Ko tu proti, Latvija? Līdz 4. oktobrim vietnē www.lsm.lv/kotuproti ikvienam ir iespēja pieteikt savu talantu, lai šajā rudenī visai Latvijai parādītu, ko prot, var un dara Latvijas iedzīvotāji, informēja Latvijas Televīzijas komunikācijas speciāliste Krista Luīze Priedīte.

Sāk spēlfilmas Mātes piens uzņemšanu(1)

Filmu studija Deviņi un režisore Ināra Kolmane ar savu komandu sāk filmēšanas pirmo posmu pilnmetrāžas spēlfilmai Mātes piens, kas tiek veidota pēc rakstnieces Noras Ikstenas populārā romāna motīviem. Filmas projekts saņēmis finansiālo atbalstu Nacionālajā Kino centrā un ES programmā Radošā Eiropa MEDIA, mātes un meitas lomās – Maija Doveika un Rūta Kronberga, informēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Vienpadsmit dienas, 129 filmas - Rīgas Starptautiskais kino festivāls sāk biļešu tirdzniecību uz visiem seansiem

Rīgas Starptautiskajā kino festivālā (RIGA IFF) būs iespēja redzēt ne tikai pasaules kinofestivālos jau atzinību guvušus darbus, bet arī iepazīties ar izteiksmīgiem un drosmīgiem skatupunktiem no Baltijas jūras reģiona un Ziemeļvalstīm, kā arī pieredzēt talantīgas debijas un arī ilgi gaidītus pašmāju kinodarbus. No šodienas nopērkamas biļetes uz visiem RIGA IFF seansiem, kuri šogad, reaģējot uz pasaulē joprojām valdošo veselības krīzi, notiks gan klātienē, gan tiešsaistē, informēja festivāla rīkotāji.

Vienmēr meklējiet sievieti! Uz ekrāniem nonāks seriāli par Emīliju Benjamiņu un lielo iespēju laiku © DIENA(8)

Nacionālā kino centra konkursā par kvalitatīvu un mākslinieciski augstvērtīgu daudzsēriju filmu veidošanu par pieejamo finansējumu viena miljona eiro apmērā ir tikuši atbalstīti divi projekti (no sešpadsmit pieteiktajiem). Katrs no šiem seriāliem ir plānots septiņu sēriju garumā un nonāks uz ekrāniem nākamā gada rudenī. Augstāko punktu skaitu šajā sacensībā ir ieguvusi daudzsēriju filma Emīlija. Latvijas preses karaliene (studija Mistrus Media), kurai ir piešķirti 529 942 eiro.

RIGA IFF konkursa programmai šogad atlasītas astoņas pilnmetrāžas filmas

Šoruden no 15. līdz 25. oktobrim norisināsies septītais Rīgas Starptautiskais kino festivāls. Viena no nozīmīgākajām festivāla sadaļām ir pilnmetrāžas filmu konkursa programma, kuri šogad atlasītas astoņas spilgtas, inovatīvas un mākslinieciski izaicinošas filmas no Baltijas jūras reģiona un Ziemeļvalstīm. Konkursam varēja iesniegt darbus bez žanru ierobežojumiem, informēja festivāla rīkotāji.

Rīgas Pasaules filmu festivāls šogad piedāvās filmu programmu Ķermenis kameras abās pusēs

Kinoteātrī Kino Bize no 17. līdz 20. septembrim norisināsies ikgadējais Rīgas Pasaules filmu festivāls, kura fokuss šogad tiks pārnests no cilvēka uztveres skatoties uz plašāku sensorā ķermeņa kopējo pieredzi, piedāvājot 28 dokumentālo filmu programmu Ķermenis kameras abās pusēs, kā arī tematiski pielāgotu darbnīcu Kustīgā kamera. Pēc kinoseansiem skatītājiem būs iespēja piedalīties sarunās ar filmu režisoriem tiešsaistē, informēja kinoteātra vadītājs Māris Prombergs.