Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Pabriks apbalvojis Francijas atašeju par ieguldījumu bruņoto spēku attīstībā

Otrdien, 28. jūlijā, aizsardzības ministrs Artis Pabriks tikās ar Francijas aizsardzības atašeju Latvijā pulkvedi Stefanu Lehleiteru, lai pasniegtu viņam Goda zīmi Par ieguldījumu bruņoto spēku attīstībā, portālu Diena informēja Aizsardzības ministrijā (AM).

AM informē, ka kopš 2017. gada pulkvedis Lehleiters regulāri piedalījies piemiņas pasākumu organizēšanā franču, britu un īru jūras spēku karavīriem, kuri palīdzēja saglabāt 1918. gada novembrī izveidotās Latvijas neatkarību.

Tāpat pulkvedis Lehleiters nodrošinājis nepārtrauktu informācijas apriti starp Francijas bruņoto spēku un Latvijas aizsardzības nozares augstākajiem virsniekiem un civilajām amatpersonām, kā arī sniedzis ievērojamu atbalstu valstu savstarpējo augstāko amatpersonu vizīšu norisē.

Francija arī regulāri piedalās NATO Baltijas gaisa telpas patrulēšanas misijā, rotācijas kārtībā nodrošinot pastāvīgu vienību klātbūtni Baltijas reģionā.

AM atgādina, ka 2017.gada 7.februārī Parīzē tika parakstīta Latvijas un Francijas starpvaldību vienošanās aizsardzības jomā, paredzot attīstīt divpusējās attiecības starp Latvijas un Francijas Aizsardzības ministrijām un bruņotajiem spēkiem tādās jomās kā drošības un aizsardzības koncepciju izstrāde, stratēģiskā komunikācija, aizsardzības un plānošanas politika, kiberaizsardzība, militārās informācijas un komunikācijas sistēmas un ar to saistītās tehnoloģijas, militārās mācības, iniciatīvas bruņojuma un militārā ekipējuma jomā, kara medicīna, valodu apmācība u.c.

Francija ir viena no pirmajām valstīm, ar kuru Aizsardzības ministrija uzsāka sadarbību, un Francijas bijušais aizsardzības ministrs Pjērs Žoks bija viens no pirmajiem ārvalstu aizsardzības ministriem, kurš apmeklēja Latviju jau 1993. gada janvārī.

Apbalvojums Par ieguldījumu bruņoto spēku attīstībā dibināts 1991.gada 11.novembrī un tiek piešķirts kā atzinības apliecinājums par nopelniem Nacionālo bruņoto spēku attīstībā, valstiskās apziņas veidošanā karavīros vai priekšzīmīgu dienesta pienākumu pildīšanu.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Ilgstoši bez Valsts policijas priekšnieka(4)

Rīcības vietā ir teātris – situāciju par Valsts policijas priekšnieka atlases procesu sarunā ar žurnālistu Romānu Meļņiku vērtē kādreizējais iekšlietu ministrs Mareks Segliņš.

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas