Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

LLKC: Latvijā šogad notiks lauksaimniecības skaitīšana

Centrālā statistikas pārvalde (CSP) šogad Latvijā rīkos lauksaimniecības skaitīšanu, kurā ir ļoti svarīga zemnieku dalība, liecina informācija Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) mājaslapā.

LLKC informē, ka lauksaimniecības skaitīšana notiek reizi desmit gados. Tās rezultāti nodrošinās informatīvo pamatu nākamās desmitgades lauksaimniecības attīstībai valstī, tādēļ lauksaimnieku piedalīšanās skaitīšanā ir īpaši svarīga. Informācija kalpos nozares analīzei un lēmumu pieņemšanai, kā arī lauksaimniecības politikas un lauku attīstības Latvijā, Eiropas Savienībā, kā arī Kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) plānošanai un īstenošanai, un būs nozīmīgs pamatojums atbalsta noteikšanā.

Skaitīšanā tiks iegūta vispārīga informācija par lauku saimniecību, lauksaimniecībā izmantojamās zemes izmantošanu, lauksaimniecības dzīvnieku skaitu, novietnēm un mēslošanas līdzekļu apsaimniekošanu, kā arī lauksaimniecībā nodarbinātajiem un citām saimniecības aktivitātēm.

"Lauksaimniecības skaitīšanas informācija ir nozīmīga politikas veidotājiem, zinātnes un izglītības, nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, kā arī sabiedrībai kopumā lauksaimniecības, reģionu attīstības plānošanai, vides aizsardzības un klimata pārmaiņu politikas attīstībai," norāda LLKC.

Informācija jāsniedz visām lauku saimniecībām, kas nodarbojas ar lauksaimniecisko ražošanu - apsaimnieko lauksaimniecības zemi vai audzē lauksaimniecības dzīvniekus, vai uztur zemi labā lauksaimniecības un vides stāvoklī.

Skaitīšanā būs jāsniedz tikai tie dati, kas nav pieejami administratīvajos reģistros - nebūs jāsniedz dati, kas ir Lauku atbalsta dienesta (LAD) Integrētās administrēšanas un kontroles sistēmas ES Tiešo maksājumu datubāzē un LAD jau pieejamā informācija par atbalstu lauku attīstībai, kā arī dati Lauksaimniecības datu centra (LDC) Lauksaimniecības dzīvnieku reģistrā, LDC Bioloģiskās lauksaimniecības informācijas sistēmā un LDC Novietņu infrastruktūras reģistrā.

Centrālā statistikas pārvalde aicina no 15.aprīļa aizpildīt lauksaimniecības skaitīšanas anketu e-vidē e.csb.gov.lv.

Jau ziņots, ka pirmā lauksaimniecības skaitīšana Latvijā notika 1920.gadā reizē ar pirmo tautas skaitīšanu. Pirmās brīvvalsts laikā kopumā notika sešas lauksaimniecības skaitīšanas. Pēc neatkarības atjaunošanas lauksaimniecības skaitīšanas notika 2001.gadā un 2010.gadā.

 

Top komentāri

Lauku papus
L
Izskatās, ka viss ķeksīša un kādas iestādes pastāvēšanas attaisnojuma dēļ.
Farm2020
F
Atkal Mērnieku laiki...
Antūns
A
Visas kampaņas mērķis ir parādīt cik grūti ir būt zemniekam. Tagad varēs uz vīrusu rēķina nozagt kādu naudas žūksni no tautas.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas