Laika ziņas
Šodien
Migla

ASV

Lielajā otrdienā Baidens uzvar vismaz astoņos štatos, Sanderss - trijos(7)

ASV demokrātu priekšvēlēšanās, kas tā dēvētajā Lielajā otrdienā notiek 14 štatos, bijušais ASV viceprezidents Džo Baidens ir guvis uzvaru vismaz deviņos štatos - Teksasā, Virdžīnijā, Ziemeļkarolīnā, Alabamā, Tenesī, Oklahomā, Ārkanzasā, Minesotā un Masačūsetsā, liecina ASV telekanālu veiktas aplēses. Baidens arī atrodas vadībā desmitajā - Menas štatā.

Trampa kampaņas štābs sūdz tiesā Washington Post(2)

ASV prezidenta Donalda Trampa vēlēšanu kampaņas štābs otrdien iesūdzējis tiesā laikrakstu Washington Post par neslavas celšanu saistībā ar diviem viedokļrakstiem, kuros ļauts noprast, ka starp kampaņas štābu, Krieviju un Ziemeļkoreju bijusi sadarbība.

Tramps uzvarējis visās republikāņu priekšvēlēšanās(5)

ASV prezidents Donalds Tramps uzvarējis visos Republikāņu partijas Lielās otrdienas priekšvēlēšanu balsojumos, ar šādu iznākumu nevienam nesagādājot pārsteigumu, ņemot vērā, ka šajās vēlēšanās viņš startēja bez vērā ņemamiem oponentiem.

Demokrātiem svarīgā Lielā otrdiena © DIENA(5)

Lielā otrdiena ir viens no svarīgākajiem pieturpunktiem ceļā uz ASV prezidenta vēlēšanām šī gada rudenī. Savas balsis par sev tīkamāko Demokrātu partijas kandidātu šodien notiekošajās priekšvēlēšanās vienlaikus atdos atbalstītāji 14 ASV štatos, kā arī Amerikāņu Samoa un ārvalstīs dzīvojošie. Pastāv liela iespēja, ka viens no atlikušajiem sešiem Demokrātu partijas kandidātiem varētu gūt pietiekamu atbalstu, lai jau otrdienas vakarā taptu skaidrs, kurš rudenī mērosies spēkiem ar republikāņu partijas atbalstīto prezidentu Donaldu Trampu.

Sanderss izpelnās pārmetumus par Kubas aizstāvēšanu(5)

ASV Demokrātu partijas Baltā nama nominācijas sacensību favorīts liberālais Vērmontas senators Bērnijs Sanderss pirmdien izpelnījās kritiķu pārmetumus, jo aizstāvējis bijušā Kubas līdera Fidela Kastro veikuma atsevišķus aspektus.