Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Satversmes tiesa

Nesaskaņas pārvar ar pragmatismu

Lai gan daudzas Latvijas pašvaldības vērsušās Satversmes tiesā, apstrīdot Administratīvi teritoriālās reformas (ATR) gala variantu, kas apstiprināts ar likumu, tomēr notiek konsultācijas starp potenciālo novadu vadītājiem, lai gadījumā, ja jaunās robežas tomēr paliek spēkā, no nākamā gada vidus vietvaras spētu funkcionēt.

No darba parlamentā uz tiesu

Starp vienu no biežāk pieminētajiem iespējamiem kandidātiem Satversmes tiesas (ST) septītā tiesneša amatam pēdējo nedēļu laikā izskanējis pašreizējās Saeimas deputātes Ineses Lībiņas-Egneres (Jaunā Vienotība) vārds. Kandidātus var izvirzīt līdz 8. oktobrim, un pati Lībiņa-Egnere publiski paudusi, ka būtu gatava kandidēt uz šo amatu, ja viņas kandidatūrai būs atbalsts. Viņu uzrunājuši vairāki juristi, tomēr vēl līdz ceturtdienas pēcpusdienai neviena no Saeimas frakcijām ar Lībiņu-Egneri šo jautājumu oficiāli pārrunājusi nebija.

Alsungas novada dome nolemj vērsties Satversmes tiesā

Alsungas novada domes sēdē deputāti nolēmuši iesniegt Satversmes tiesā pieteikumu par Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma pielikumā noteikto, kas paredz Alsungas novada iekļaušanu Kuldīgas novadā, atzīšanu par prettiesisku, liecina domes sēdes lēmums.

Par administratīvi teritoriālo reformu – uz Satversmes tiesu

Jau realizējot iepriekšējo administratīvi teritoriālo reformu 2009. gadā, neskatoties uz kaislībām ap procesu, daudz nekavējoties, tika kaldināti plāni par jaunas, vēl efektīvākas pārvaldības sistēmas radīšanu: būt vai nebūt otrā līmeņa pašvaldībām, vai un kāda ir republikas pilsētu un administratīvo centru nozīme, kādiem pašvaldības pakalpojumiem ir jābūt pieejamiem uz vietas pagastos, u.tml. Gadu gaitā, mainoties ekonomiskajam un arī politiskajam fonam, jautājums ik pa brīdim te atausa, te atkal norietēja no lēmumu pieņēmēju dienaskārtības.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide