Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Iekšējās drošības birojs

Raidījums: Aizdomas par politisku ietekmi robežsardzes priekšnieka Pujāta lietā

Šonedēļ notika negaidīts pavērsiens krimināllietā par Austrumu robežbūvi - prokuratūra atcēla lēmumu, ar kuru Iekšējās drošības birojs (IDB) par aizdomās turamo atzina robežsardzes priekšnieku Gunti Pujātu. Vienlaikus atcelts arī liegums ģenerālim vadīt dienestu un jau trešdien viņš atgriezās darbā. Ģenerāļa aizturēšana met ēnu uz robežsardzi, savukārt lēmuma atcelšana ir kaitējusi Iekšējās drošības biroja reputācijai. Gan robežsardze, gan IDB ir iekšlietu ministra Sanda Ģirģena (KPV LV) pārraudzībā un arī viņš šajā situācijā rīkojās neparasti, publiski izsakot neuzticību IDB izmeklētājiem, vēsta TV3 raidījums Nekā personīga.

2020.gada pirmajā pusē IDB veicis izmeklēšanu 137 kriminālprocesos

Laika periodā no 2020. gada janvāra līdz jūnija beigām Iekšējās drošības birojs (IDB) ir uzsācis 34 kriminālprocesus, turklāt būtiska to daļa ir saistīta ar smagiem un sevišķi smagiem valsts amatpersonu veiktiem noziedzīgiem nodarījumiem, kā arī kopumā šogad birojs veicis izmeklēšanu 137 kriminālprocesos, portālu Diena informēja IDB. No citām pirmstiesas izmeklēšanas iestādēm saņemti 13 kriminālprocesi.

Ceļu policists maldinājis ārzemnieku par alkometra rādījumu, pieņemot 1400 eiro kukuli

Iekšējās drošības birojs Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai ir nodevis kriminālprocesu pret kādu Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes Patruļpolicijas pārvaldes Ceļu policijas bataljona amatpersonu par to, ka šī valsts amatpersona pēc alkohola izelpas testa veikšanas maldināja transportlīdzekļa vadītāju – ārvalstu pilsoni – par alkohola koncentrāciju izelpotajā gaisā, kā arī pieprasīja un pieņēma kukuli 1400 eiro apmērā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide