Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Gāze

Covid-19 pandēmija grauj gāzes patēriņu

Atbilstīgi Starptautiskās Enerģētikas aģentūras (International Energy Agency, IEA) jūnijā publiskotajam ziņojumam Fuel Report 2020 pasaulē kopumā šogad tiks piedzīvots līdz šim lielākais ikgadējais gāzes patēriņa kritums – par 150 miljardiem kubikmetru jeb 4% gadā. Pagājušajā gadā gāzes patēriņš pasaulē kopumā pieauga par 1,8% jeb 70 miljardiem kubikmetru.

Krievijas gāze pret Ukrainas ekonomiku

Lai arī Stokholmas arbitrāžā ir noslēgusies Krievijas un Ukrainas gāzes kompāniju Gazprom un Naftogaz savstarpējo prasību izskatīšana, šajā strīdā pagaidām ir liekams tikai daudzpunkts. Gazprom no Ukrainas kompānijas vēlējās piedzīt 37 miljardus dolāru ( 29,80 miljardi eiro), bet Naftogaz no Gazprom – 17 miljardus dolāru. Abu prasību iznākums ir par 2,56 miljardiem dolāru par labu Naftogaz, tomēr Gazprom, visticamāk, gatavojas apstrīdēt strīda par gāzes tranzītu iznākumu, kur arbitrāža lēma par labu Naftogaz no Krievijas kompānijas piedzīt 4,63 miljardus dolāru.

Padomju laikā ražotos gāzes balonus tomēr drīkstēs lietot arī nākamgad

Arī nākamgad patērētāji Latvijā drīkstēs lietot Padomju Savienībā ražotos propāna gāzes balonus, otrdien lēmusi valdība, tomēr visiem tik labi zināmo sarkano balonu izmantošana tiks stingrāk uzraudzīta - jāņem vērā, ka daudzi no šiem baloniem ir 30 un vairāk gadu veci. Iepriekš tos bija plānots no aprites izņemt jau šā gada nogalē, vēsta Latvijas Televīzijas Panorāma.

Situāciju gāzes tirgū patlaban uzskata par stabilu

Uz augošā darījumu apjoma fona gāzes tirgū samazinās bijušā monopolista AS Latvijas gāze (LG) tirgus daļa. Par to liecina ar energoresursu jomu saistīto ekspertu secinājumi, kas tika pausti konferencē Enerģētika 2017.

Inčukalna krātuvē iesūknēta apkures sezonai nepieciešamā dabasgāze

Otrdien, 4. oktobrī, AS Latvijas Gāze pabeidza dabasgāzes iesūknēšanu Inčukalna pazemes gāzes krātuvē (IPGK). Tuvākajās dienās plānots uzsākt dabasgāzes piegādes no krātuves, portālu Diena.lv informēja _Latvijas Gāzes _preses sekretār Dace Baltābola.Šogad krātuvē iesūknēti 1,25 miljardi kubikmetru dabasgāzes. Kopējais aktīvās gāzes uzkrājums IPGK ir 1,53 miljardi kubikmetru, kas ir 66,5% no krātuves maksimālā iespējamā apjoma - 2,3 miljardiem kubikmetru. 

SPRK: Latvijas Gāzei jāļauj Latvenergo piegādāt gāzi no Lietuvas

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) šodien lēma nepiešķirt AS Latvijas Gāze (LG) pagaidu atkāpi trešo personu, tostarp AS Latvenergo, tiesībām izmantot dabasgāzes pārvades un sadales sistēmu.Iepriekš Latvenergo vairākkārt lūdza LG rast iespēju izmantot dabasgāzes pārvades infrastruktūru, lai Inčukalna pazemes gāzes krātuvē varētu piegādāt gāzi no Lietuvas.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide