Laika ziņas
Šodien
Migla

Dārza Diena

Dārzs – praktisks un skaists!

Augusts dārzā ir viens no skaistākajiem mēnešiem, kad viss vēl zaļo un zied, bet vienlaikus jau ienākusies raža. Daba lutina ar siltiem vakariem un sienāžu dziesmām, un dārzkopis var ne tikai rosīties, bet beidzot piesēst un baudīt. Tāpēc nost ar vecajiem krokšiem un neglītu krāsu spaiņiem! Esam pieraduši, ka dārza inventāram jābūt praktiskam un ērtam, estētiku atstājot otrajā plānā, taču gan saimniekot, gan atpūsties dārzā var acij tīkami. Skaistuma cienītāji gan Latvijā, gan pasaulē rada dārza dizaina priekšmetus, kurus lietot un aplūkot ir īsta bauda.

Augu abonēšanas serviss

Telpaugus iespējams iegādāties daudzviet, taču nepieciešams laiks, lai veiktu izpēti un saprastu, kur ir tieši jūsu gaumei atbilstošākais piedāvājums, turklāt jāprot novērtēt augu ''veselības stāvokli''. Ne visur arī atradīsit auga kopšanas pamācību, un tad vēl jāprāto, kā lielo palmu dabūt līdz mājoklim! Līdzīgi kā ar žurnāliem vai avīzēm, augus var arī abonēt – šādu servisu piedāvā jauns projekts Easypot, kas šovasar sācis darbu un jau iemantojis pozitīvas atsauksmes.

Gudra laistīšana

Nav noslēpums – lai dārzā viss augtu un zaļotu, augiem jānodrošina pietiekams daudzums ūdens. Tieši laistīšana ir viens no vissvarīgākajiem dārza darbiem. Lai atvieglotu dārza kopšanas procesu, dārza piederumu ražotāji ik gadu piedāvā pa kādai inovācijai vai uzlabojumam, bet nepieciešamas arī paša dārzkopja zināšanas pat tad, ja moderno tehnoloģiju vietā lietojat visparastāko lejkannu.

Ābeļu kraupis un puve

Pamazām tuvojas augļu koku ražas laiks, taču svarīgi zināt, kas to var apdraudēt sagatavoties, lai nenokavētu aizsardzības pasākumus. Viena no izplatītākajām un postošākajām ābeļu slimībām ir ābeļu kraupis, kas samazina gan ražu, gan tās kvalitāti. Tās ierosinātājs ir sēne, kas pārziemo iepriekšējā gada inficētajās, nobirušajās lapās. Par kaites sākumu liecina uz lapām parādījušies plankumi. Inficējušies āboli izveidojas kropli, bojājumu vietā augļi sacietē un saplaisā.

Lai mauriņš gluds!

Ierīces ir dažādas, bet īstā jāizvēlas, izvērtējot savas teritorijas īpatnības.

Kaitnieki augļu dārzā

Augļu dārza izveidē ieliekam visu savu sirdi un dvēseli, bet reizēm, tuvojoties ražas laikam, gandarījumu par ieguldītajām rūpēm var sabojāt kaitēkļi, kas bojā augļus un citādi kaitē augļu koku attīstībai. Tādēļ vērts tos laikus pamanīt un ierobežot.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide