Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Bioloģiskā lauksaimniecība

Sparģeļu trakums

Lai gan varētu šķist, ka sparģeļi Latvijā ir pēdējo gadu modes kliedziens, patiesībā pašmāju virtuvē tie pazīstami jau sen. Mazzaru saimniecībā vērtē, ka tiem ir perspektīva un audzēšanu Latvijā noteikti varētu vēl attīstīt.

Sadzīvot ar dabu savā sētā

Tas, kā dzīvojam savā lauku sētā, vistiešākajā mērā saistīts ar bioloģisko daudzveidību tajā. Katrs saimnieks var gan mazināt, gan vairot dzīvo radību savā apkaimē un dabā kopumā. Šogad Latvijas Dabas fonds par Gada dzīvotni Latvijā pasludinājis lauku sētu, aicinot sadzīvot cilvēkiem, dzīvniekiem un augiem.

ES pieaug bioloģiski apsaimniekotās platības

Piecu gadu laikā - no 2010.gada līdz 2015.gadam - Eiropas Savienībā (ES) par diviem miljoniem hektāru pieaugušas bioloģiski apsaimniekotās platības, savukārt Latvija ir starp piecām ES valstīm, kur ir visvairāk bioloģiski sertificētu platību salīdzinājumā kopējo lauksaimniecības zemes platību.

Viesojamies bioloģiskajā saimniecībā Viļakas pusē

"Pēdējos gados cilvēki Latvijā aizvien lielāku vērību pievērš ekoloģiski tīriem produktiem. Tie, kuri reiz izvēlējušies patērēt bioloģisko pārtiku, vairs negrib ēst konvencionālajās saimniecībās audzēto. Tas vieš pārliecību, ka bioloģiskajai saimniekošanai ir perspektīva. Vismaz mēs esam optimisti," saka bioloģiskie lauksaimnieki brāļi Kārlis un Andrejs Mieriņi Viļakas novada Susāju pagasta Klānu ciemā.

Pienākums pret vienu brīnišķīgu zemes stūrīti

"Zemniekam Latvijā vienlaikus jābūt gan melnstrādniekam, gan grāmatvedim, floristam, dārzniekam, tirgotājam un menedžerim. Jāzina regulas, jāzina viss, citādi pastāvēt nevar," pārliecinājies bioloģiskās saimniecības Eicēni vadītājs Jānis Reinhards.

Kā laukos atrast lauku labumus

Dzīvošana ārpus pilsētām un it kā tuvāk pārtikas audzētājiem mūsdienās, izrādās, nebūt nenozīmē labāku to pieejamību. Pētot vietējās bioloģiskās pārtikas ceļu, jāsecina, ka lielais vairums no tās nonāk Rīgā, kur vieglāk atrast pircējuIk pa laikam nākas iesaistīties diskusijās par to, kur tad vislabākā dzīve – Rīgā vai ārpus pilsētas? Ir jau viegli sēdēt Vecrīgas ofisos vai piknikā pie Daugavas un spriest, cik tas būtu jauki – māja laukos! Veranda, skats uz ezeru (jā, es iespaidojos no pašreiz LTV1 skatāmā seriāla Māja pie ezera), rasā muti nomazgāt, piparmētru tēja un cepta lauku ola ar spilgti dzeltenu un tumīgu viduci brokastīs.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide