Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Augstskolas

Alianses sadarbībai

Pēdējos pāris gados Eiropas Savienības augstākās izglītības iestāžu apvienības iesaistās Eiropas universitāšu iniciatīvā. Pirmās 17 augstskolu alianses šajā iniciatīvā iekļāvās jau 2019. gadā, un starp šīm augstākās izglītības iestādēm bija arī Latvijas Universitāte un Latvijas Mākslas akadēmija, savukārt šovasar nākamās kārtas 24 Eiropas universitāšu vidū ir Vidzemes Augstskola (ViA) un Rīgas Tehniskā universitāte (RTU). Par to informē Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā pārstāve Kristīne Liepiņa.

Daļai doktorantu algas augs

No nākamā studiju gada doktorantūrā studējošajiem būs iespēja saņemt atalgojumu – vismaz 1000 eiro mēnesī pirms nodokļu nomaksas, un to līdz 2023. gada beigām finansēs ar Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu atbalstu.

Augstskolu pedagogus atstāj ar garu degunu

Lai gan Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) bija piekritusi celt algas visiem pedagogiem un pat atradusi trūkstošos 380 000 eiro augstskolu mācībspēkiem, tomēr valdībai šāds plāns nelikās pievilcīgs. Ministri atbalstīja 8,2 miljonu eiro piešķiršanu vispārējās, profesionālās un pirmsskolas pedagogu darba samaksas celšanai no 750 eiro uz 790 eiro par zemāko likmi jau no šā gada 1. septembra, taču noraidīja algu pielikumu augstskolu akadēmiskajam personālam.

Protestē pret rektoru – latviešu valodas nepratēju

Skaļus iebildumus radījis Augstskolu likuma grozījumu projekts, kurā pieļauts, ka ''augstskolas rektora amatā var iecelt ārvalstu pilsoni. Viņam jāprot un jālieto valsts valoda tādā apjomā, kāds nepieciešams viņa profesionālo pienākumu pildīšanai, vai augstskolai ir jānodrošina tulkojums valsts valodā''.

Vēlas algas pieaugumu jau šogad

Ja vispārējās, profesionālās un pirmsskolas izglītības pedagogi var būt droši, ka no šā gada 1. septembra viņu algas pieaugs un samaksa par zemāko likmi kāps līdz 790 eiro, tad augstskolu un koledžu mācībspēkiem tādas pārliecības nav. Algas palielinājums viņiem gan tika solīts, turklāt jau no 2020. gada 1. janvāra, taču nu termiņš pārcelts uz 2021. gada 1. janvāri.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide