Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Astronauti

Crew Dragon kapsula ar NASA astronautiem nolaidusies Meksikas līcī

ASV Nacionālās Aeronautikas un kosmosa pārvaldes (NASA) astronauti Bobs Bēnkens un Daglass Hērlijs, kas maija nogalē ar privātā uzņēmuma SpaceX kosmosa kuģi Crew Dragon tika nogādāti Starptautiskajā kosmosa stacijā (SKS), svētdien kapsulā Endeavour atgriezušies no vēsturiskās misijas, nolaižoties Meksikas līcī uz dienvidiem no Pensakolas Floridas pussalā.

SpaceX raķete pirmo reizi transportēs astronautus

Kompānijas SpaceX raķetes sekmīga pacelšanās trešdienas vakarā būs ne tikai pirmā reize, kad cilvēkus uz Starptautisko kosmosa staciju (SKS) nogādās privāts uzņēmums, bet arī pirmais orbitālais lidojums no ASV kopš 2011. gada.

Divi ASV astronauti izgājuši kosmosā, sākot labot salūzušo SKS dzesēšanas sistēmu

Divi ASV astronauti sestdien sākuši pirmo no trim izgājieniem kosmosā, lai salabotu salūzušo Starptautiskās kosmosa stacijas (SKS) dzesēšanas sistēmu, ziņo ASV Nacionālā aeronautikas un kosmosa pārvalde (NASA). Operāciju no SKS iekšpuses vada Japānas astronauts Koiči Vakata. Astronauti atklātā kosmosā strādās sešarpus stundas.

Uz Zemes no SKS veiksmīgi atgriezušies trīs astronauti

Krievijas kosmosa kuģa Sojuz kapsulā pirmdien no Starptautiskās Kosmosa stacijas (SKS) uz Zemes veiksmīgi atgriezās trīs astronauti, ziņo Krievijas Kosmisko lidojumu kontroles centrs.Krievu kosmonauts Jurijs Malačenko, ASV astronaute Sanita Viljamsa un japāņu astronauts Akihiko Hošide uz savas planētas atgriezās, kā plānots, īsi pirms plkst.

Baumgartnera lēciens palīdzēs nākotnes astronautiem

«Kad tu stāvi tur, virs pasaules, tu kļūsti tik niecīgs. Tu vairs nedomā par rekordu pārspēšanu, tu nedomā par zinātnisku datu iegūšanu. Vienīgais, ko tu vēlies, ir atgriezties dzīvam,» svētdien, jau esot atpakaļ uz Zemes, savas sajūtas pirms lēciena no 39 kilometru augstuma atcerējās austrietis Fēlikss Baumgartners. Viņš izpildīja visu laiku augstāko lēcienu un, iespējams, kļuva par pirmo cilvēku, kurš brīvajā kritienā ir pārsniedzis skaņas ātrumu.

Maskavā astronauti veic otro imitēto pastaigu pa Marsu

Piektdien Maskavā trīs astronauti devās imitētā pastaigā pa Marsu, īstenojot daļu no eksperimenta, kura laikā seši vīri kopš jūnija ieslēgti izolētā, speciāli izveidotā modulī.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide