Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Administratīvi teritoriālā reforma

Kurzemes Šveice, kas nepatīkami iekrīt Zemgalē

Ņēma un uzmeta – tā īsi un kodolīgi var raksturot procesu, kādā izšķīrās Kandavas novada liktenis šovasar Saeimā pieņemtās administratīvi teritoriālās reformas (ATR) laikā. Kandavnieki neslēpj, ka aktīvi aizstāvēja savas intereses dažādās politiskās partijās. Novadam bija arī koalīcijā ietilpstošās KPV LV politiskā aizmugure. Atsevišķu deputātu atbalsts bijis pat apsolīts, un aprēķini liecināja – balsīm jāsanāk. Tomēr Saeimas galīgajā balsojumā šā novada nākotni izšķīra poga ''atturas'', kuru nospieda vairākums Nacionālās apvienības (NA) pārstāvju.

Trīs daļās saskaldīta Sēlija vairs nav Sēlija

Sēlijas novada izveide, apvienojot septiņus novadus – Ilūkstes, Neretas, Salas, Aknīstes, Jaunjelgavas, Jēkabpils un Viesītes – neizpelnījās Saeimas atbalstu. Tā vietā septiņas pašvaldības sadalītas pie lielajiem centriem: Ilūkste pie Daugavpils, Sala, Viesīte, Aknīste, Jēkabpils novads – pie Jēkabpils, Nereta un Jaunjelgava – pie Aizkraukles. Tiesa, kultūrvēsturiskajām zemēm, kāda ir arī Sēlija, ir cerība uz zināmu valsts atbalstu.

Strīdi reformas dēļ var ietekmēt Varakļānu nākotni

"Likumprojekta izstrādātāju un virzītāju jauda politiski "izdzīt" reformu izsaukusi tādu pašu pretestību un emocionālu apņēmību tai pretoties par katru cenu," pagājušajā piektdienā, vērtējot Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu, norādīja Valsts prezidents Egils Levits. Tieši tad Diena viesojās Varakļānos, kas ir spilgts piemērs šim izteikumam. Gan tie, kas atbalsta Saeimas lēmumu pievienot Varakļānus Rēzeknes novadam, gan tie, kas turpina aizstāvēt apvienošanos ar Madonas novadu, atzīst, ka konflikts ir aizgājis par tālu, bet risinājumu neredz, ja nav cerību uz atsevišķu novadu, kas apmierinātu abas šobrīd konfliktējošās puses.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide