Fotogrāfiju pievienošana laikraksta "Diena" un a/s "Latvijas valsts meži" fotokonkursam "Dienas sēne 2019" ir noslēgusies! Lasi žurnāla "SestDiena" 25. oktobra numuru un uzzini, kuras ir šī gada skaistākās un interesantākās fotogrāfijas!

Balvas

Sēņotāja zābaki

Īpaši zābaki ar saukli “Latvieša gēni liek meklēt sēni” - konkursa organizatoru balva atraktīvākā sociālo tīklu attēla autoram, kurš pie savas sēņu fotogrāfijas būs lietojis tēmturus #dienassene un #mammadaba. Uzvarētājs tiks paziņots konkursa norises beigās – 25. oktobrī.

Vakarēšanas komplekts

Akciju sabiedrības Latvijas valsts meži vakarēšanas komplekts, kurā ietilpst īpaša Latvijas amatnieku darināta ozolkoka pamatne un trīs māla trauki – iknedēļas balva vairāk balsu ieguvušās fotogrāfijas autoram

Sēņošanas nazītis

Katru mēnesi divi aktīvākie balsotāji balvā saņems īpašo sēņu nazīti. Balvu saņems tie balsotāji, kuri attiecīgajā mēnesī ir visvairāk balsojuši.

Laikraksta Diena pilnā komplekta abonements 6 mēnešiem

Galvenā balva konkursa laikā visvairāk balsu ieguvušās fotogrāfijas autoram - laikraksts Diena kopā ar kultūras un izklaides izdevumu KDi, pielikumu TV Diena - ceturtdienās un žurnālu SestDiena - piektdienās, kā arī tematiskajiem pielikumiem Uzņēmēja Diena, Sporta Diena, Dabas Diena, Senioru Diena, Veselības Diena u.c..

Laikraksta Diena pamatkomplekta + KDi abonements 3 mēnešiem

Redakcijas simpātiju balva skaistākās fotogrāfijas autoram - laikraksts Diena kopā ar kultūras un izklaides izdevumu KDi un pielikumu TV Diena - ceturtdienās,kā arī tematiskajiem pielikumiem Uzņēmēja Diena, Sporta Diena, Dabas Diena, Senioru Diena, Veselības Diena u.c.

Laikraksta Diena pamatkomplekta + žurnāla SestDiena 3 mēnešu abonements

Konkursa organizatoru simpātiju balva intersantākā atraduma īpašniekam - laikraksts Diena kopā ar pielikumu TV Diena - ceturtdienās un žurnālu SestDiena - piektdienās, kā arī tematiskajiem pielikumiem Uzņēmēja Diena, Sporta Diena, Dabas Diena, Senioru Diena, Veselības Diena u.c..

Dienas sēnes ziņas

Lai pievienotu savu sēni, lūdzu, ieklikšķini kartē. Ja nejauši ieklikšķināji nepareizi, tad pārvelc sēni uz pareizo vietu.

Foto konkurss Dienas sēne

No 2011. gada laikraksts Diena kopā ar akciju sabiedrību Latvijas valsts meži rīko fotokonkursu sēņošanas entuziastiem.

Ja esi aktīvs sēņotājs vai arī tieši šogad esi lutināts ar īpašiem sēņu atradumiem mežā, kā arī esi tos iemūžinājis, piedalies fotokonkursā Dienas sēne 2019! Konkurss 2019. gadā notiek no 26. jūlija līdz pat 18. oktobrim.

Lai piedalītos konkursā:

  1. jāpievieno sēnes foto šeit,
  2. jāaizpilda konkursa anketa, precizējot nepieciešamo sēņošanas un kontaktinformāciju,
  3. jāpiekrīt nosacījumam, ka SIA Izdevniecība Dienas Mediji bez atlīdzības drīkst izmantot iesniegto sēnes fotogrāfiju publicēšanai redakcionālos un reklāmas materiālos.
  4. augšupielādējot bildi un aizpildot anketu, persona piekrīt, ka SIA „Izdevniecība Dienas Mediji” apstrādās tās - fiziskās personas datus, anketā norādītā konkursa vajadzībām, t.sk., konkursa uzvarētāju vārdu un uzvārdu publiskošanai, SIA „Izdevniecība Dienas Mediji” medijos, norādot konkursa autora vārdu un uzvārdu. Ja persona nepiekrīt minētajai, fizisko personu datu apstrādei, tā nedrīkst aizpildīt šo anketu. Atsaukt pieminēto fiziskās personas datu apstrādes piekrišanu var līdz izlozes rezultātu paziņošanai rakstot uz e-pastu: dienassene@dienasmediji.lv

Foto var sūtīt arī pa pastu ar norādi "Konkursam DIENAS SĒNE" uz adresi: Andrejostas iela 23, Rīga, LV-1045 , kā arī elektroniski uz dienassene@dienasmediji.lv.

Kolīdz fotogrāfija ir apstiprināta no konkursa organizatoru puses pievienošanai balsojumam, par katru no fotogrāfijām no katra sociālo tīklu konta iespējams nobalsot vienu reizi dienā.

! Iknedēļas balvu visa fotokonkursa norises perioda laikā viens fotogrāfiju autors var iegūt tikai vienu reizi - arī tad, ja iesniegtas vairāk fotogrāfijas.

Katru nedēļu balvā Latvijas amatnieku darināta ozolkoka pamatne un trīs māla trauki no a/s Latvijas valsts meži. Balvu saņems tās fotogrāfijas autors, par kuru attiecīgajā nedēļā visvairāk ir sabalsots.

Katru mēnesi divi aktīvākie balsotāji balvā saņems īpašo sēņu nazīti. Balvu saņems tie balsotāji, kuri attiecīgajā mēnesī ir visvairāk balsojuši.

Ikmēneša balvu (sēņošanas nazīti) visa fotokonkursa norises perioda laikā aktīvākais balsotājs var iegūt tikai vienu reizi!

Konkursa noslēgumā 3 mākslinieciskāko sēņu foto autori saņems Latvijas Bankas īpašo balvu - jauno sudraba kolekcijas monētu MEŽA VELTES

Laikraksta Diena pilnā komplekta abonementu 6 mēnešiem - laikrakstu Diena kopā ar kultūras un izklaides izdevumu KDi, pielikumu TV Diena, žurnālu SestDiena, kā arī tematiskajiem pielikumiem Uzņēmēja DienaSporta DienaDabas DienaSenioru DienaVeselības Diena u.c. - konkursa noslēgumā saņems tas, kurš būs saņēmis visvairāk balsu 3 mēnešu balsošanas laikā.

Skaistākās sēnes fotogrāfijas autors balvā saņems laikraksta Diena pamatkomplekta + KDi abonementu 3 mēnešiem, kurā ietverts laikraksts Diena katru darbdienu kopā ar TV un radio programmu, kā arī kultūras un izklaides izdevumu KDi ceturtdienās.

Interesantākās sēnes atradējs balvā saņems laikraksta Diena pamatkomplektu + žurnāla SestDiena abonementu 3 mēnešiem, kurā ietverts laikraksts Diena katru darbdienu kopā ar TV un radio programmu ceturtdienās un žurnālu SestDiena piektdienās.

Par saviem sēņošanas paradumiem informē arī sociālajos tīklos! Ievieto foto (vislabāk kopā ar nelielu info) sociālajos tīklos Twitter vai Instagram, lietojot tēmturus #dienassene un #mammadaba. Konkursa noslēgumā atraktīvākā attēla īpašniekam tiks piešķirta konkursa organizatoru simpātiju balva – īpaši sēņotāja gumijas zābaki ar konkursa saukli “Latvieša gēni liek meklēt sēni”! Šogad īpaši aicinām dalīties ar fotogrāfijām, kurās redzams sēņošanas process, kā arī tērps un sēņošanas aksesuāri, ar ko dodieties mežā!

Konkursa noslēgumā, 25. oktobrī, tiks noteikti:

Sēņotāja ceļvedis

„Latvijas sēņotāju ceļvedis" iepazīstina ar vairāk nekā 1000 t. s. cepurīšu sēņu sugu. Sēņu ceļvedis tapis sadarbībā ar a/s Latvijas valsts meži un internetenciklopēdiju Latvijas Daba.

Apskati ceļvedi ŠEIT

Aplikācija „Sēnes Latvijā”

Aplikācijā apkopoti visu Latvijā sastopamo sēņu attēli, nosaukumi un apraksti. Iespējams atpazīt sēni gan pēc nosaukuma (latviešu un latīņu valodā), gan pēc attēla, gan citām pazīmēm - augšanas sezonas, vietas, sēnes veida vai izmantojuma. Ietverti arī padomi sēņošanā, padomi, kuras sēnes labāk nelasīt, kā arī receptes sēņu pagatavošanai un konservēšanai. Pieredzējušiem sēņotājiem īpaši noderīga būs aplikācijā radītā iespēja atzīmēt kartē savas sēņu vietas, izmantojot GPS koordinātes.

Aplikācija atrodama šeit: GooglePlay vai iTunes Apple Store