Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Ja runājam par to, vai Čakste būtu saprotams mūsdienās, laikam vietā par viņu ir lietot tagad moderno vārdu "influenceris" – ar savu dzīvi, darbiem viņš citiem likās pietiekami autoritatīvs, uzticams, tāds, kura sabiedrībā gribas būt, saka Dita Plepa

Velk paralēles ar Jāņa Čakstes laiku

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Dostojevskis>rekur
D
Tu saki - Čakstem nepatika Ulmanis un kompānija... . Vai esi redzējis kādu alfa tēviņu, kuram patīk citi alfa tēviņi? Ja esi, pastāsti, tas būs kaut kas nedzirdēts!
nekur>Dostojevskis
n
Kāda jēga Tev te ko stāstīt,ja tik pat Tev par visu ir savas domas?
 • 0
 • 0
Pareizaisjautājums
P
Šeit tika jautāts: "kur ir šodienas līdzīga kalibra valstvīri????". Aicinu izpētīt rūpīgi un izdarīt secinājumu ... vai šodien ir "līdzīga kalibra" problēmas, kā tas bija TOREIZ?
.
.
Ar Čakstes laiku nekādas paralēles nesaskatu. Drīzāk ar Brežņeva stagnācijas laiku pirms viņa nāves- arī tad bijām savienībā (PSRS), tāpat kā tagad (ES). Mums stāstīja, ka dzīve milzu soļiem iet uz augšu, cik pudi labības nokulti, cik čuguna tonnas izlietas, bet dzīvē viss bija savādāk. Tagad tieši tas pats. Toreiz Maskavā bija kolaboracionists Pugo, tagad Briselē trīcvaidziņu voldiņš. Toreiz bija tukšas runas no tribīnēm, tagad tas pats! Tāda dežavū sajūta...
Irlielāmērāticams
I
ka ir nepieciešama milzīgi radoša iztēle, lai mūslaiku pārsātinātajā dzīvē saskatītu Brežņeva laiku iezīmes. Protams, ja acis ir noregulētas uz graustu, bet deguns - uz sūdu... var jau arī šo to sameklēt, var!
 • 6
 • 6
Enģeļa viesis
E
Kaut ko izrāva no konteksta ..kā no cauruma peizāžā...un tik drukā....:)))
Pravietisnejaukais
P
Aicinu neiegrimt matu skaldīšanas dūksnājā un personu analīzē, "galveno vadoņu" pielūgsmē un vainas meklējumos. Jo "galvenais nopelns" Latvijas brīvības iegūšanā divas reizes viena gadsimta laikā ir Dieva Tā Kunga žēlastībai. Ko mēs ar šo brīvību darām? Tas gan ir apspriešanas vērts temats!
Pravietisnejaukais
P
"Allelujā", (kas latviskajā versijā ir sakropļots, kā mums parasti gadās ar svešzemju vārdiem) nozīme ir - "esi slavēts Tu, Dievs!". "Āmen" (no latviskošanas cietis mazāk) nozīmē - " patiešām, taisnība!" Redziet - pavisam vienkārši!
 • 3
 • 2
Pravietisnejaukais
P
Es rakstu tāpēc, ka "Allelujā!" ir "Āmen!". Atzīstu, ka šo uzreiz ir pagrūti saprast, bet nav arī nekas neiespējams. Tiem, kuri manu vārdu gada laikā nevar uzrakstīt pareizi, nu, tiem būs pasmagi... .
 • 4
 • 4
>Prāvietis...
&
Kaut kādus murgus Jūs te rakstiet....
 • 6
 • 9
Terezija
T
Patiesiba vislielakie nopelni Latvijas valsts izveidosana un tas proklamesana bija un vienmer paliks Karlim Ulmanis, lai ka tas dazadiem salasnam, punku tapam ari nepatik. Un vel, ja kads grib parmest Karlim Ulmanim par to, ka 1940. gada Krievija okupeja Latviju, tad ir jaatgadina, ka kaiminzemes Igaunija un Lietuva Ulmanis nebija prezidents, bet so valstu liktenis bija identiskis Latvijas liktenim un visas 3 Baltijas valstis tika okupetas. Lidzigi ir sodien, ka kadi debili kretini megina ieboret latvaniem, ka Kanadas zagliga, alkatiga, egoistiska kuce Vikene esot Latviju ievedusi ES un NATO, kas ir klaji meli, jo tiesi sis kuces slinkuma, stulbuma del Latvija iestajas uz vissliktakiem noteikumiem, Polija, Cehija, Lietuva, Kipra, Igaunija...nebija sada veida kuces un sis valstis iestajas ES, NATO viena diena ar Latviju tikai uz daudz labakiem un izdevigakiem noteikumiem.
paliek skumji
p
mēģinot, bet nevarot ieraudzīt, kur ir šodienas līdzīga kalibra valstvīri???? Varbūt Levits mazliet līdzinās..
 • 8
 • 3
:)
:
Mīļā! Nu pirms tika kategoriskiem apgalvojumiem, tomēr vajadzētu šo to palasīt un vēsturi pastudēt! Neviens nenoliedz Ulmaņa nopelnus, bet - izceļ arī Čakstes nopelnus, kas nebūt nav mazāki :)
 • 7
 • 1
Irlielāmērāticams>11-15
I
Ko Tu ar savu jautājumu vēlies sacīt?
 • 4
 • 0
>Irlielāmērā
&
Tev K.Ulmaņa vietā pret Staļinu un CCCP tankiem būtu trumpji???????
 • 2
 • 6
Irlielāmērāticams
I
ka pret Staļinu Ulmanim nebija nekādu trumpju. Ulmaņa sīkās nelietības ir tikai rīta rasa pret to, ko šai laika posmā sadarīja lielie spēlētāji.
 • 12
 • 0
rekur
r
Čakstem stipri nepatika Ulmanis un kompānija un tāpēc viņš nepiedalijās proklomēšamā 18. novembrī. Vispār politiskā konkurence bija liela. Par pirmajām personām gribēja būt arī Meirovics un Valters. Tāpēc visi pūlējās cits citu pagrūst malā.
Tekla
T
Ko var slavet un dievinat to dienas zagli, paslabuma mekletaju un parazitu Caksti, kurs dzivoja uz tautas rekina Rigas pili, lidzigi ka sie pieci idioti, kretini? Vajaga palasit Latvijas arhivos atstatas liecibas pa Cakstes izlaidigo, parazitisko dzives veidu, ka vins uzdzivoja un savus bernelus lutinaja, bet lielaka dala latviesu dzivoja neiedomajama nabadziba, mira bada...
>Tekla
&
Nav ko tērēt laiku un lasīt skauģu muļķīgos sacērējumus un krievu čekas apmaksātās ''atmiņas''................
 • 8
 • 4
e-Latvija
e
Mūsdienu "influenceriem", minimums, būtu jāiemācās runāt, nevelkot gārdzošo "ē-ē-ē" aiz katra vārda. Resp.- pārdomājot nākošo vārdu, aizvērt muti. Kāda tam nozīme? Palūkojieties, cik ļoti tauta atdarina vadoņus! Ieklausieties, kā pēdējos gados valoda "skan"...!
Istoričeskijs
I
Brīnišķigi un feini dokumenti - nopietnāks un cietāks jurista vārds.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Neliels uzvarošs karš(3)

Aizvadītās svētdienas rītā sākās plaša mēroga militāras sadursmes uz faktiskās robežas starp starptautiski neatzīto armēņu apdzīvoto Kalnu Karabahu jeb Arcahu un Azerbaidžānu.

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē