Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Infektologs Dumpis: Situācija valstī joprojām var uzskatīt par kontrolētu

Patlaban nav iemesls uztraukumam un Covid-19 atvieglojumu izvērtēšanai, jo netiek novērots slimnīcās ievietoto pacientu skaita pieaugums vai lielāka skaita savā starpā nesaistītu atsevišķu pacientu parādīšanās, aģentūrai LETA sacīja Veselības ministrijas galvenais infektologs Uga Dumpis.

Lai gan pagājušajā nedēļā kopējais Covid-19 atklāto gadījumu skaits pieauga, tas bija saistīts ar uzliesmojumiem, kuri, kā norāda infektologs, atklājās plānotu pārbaužu laikā un tika veiksmīgi kontrolēti.

Par situācijas pasliktināšanos varētu liecināt slimnīcās ievietoto pacientu skaita pieaugums vai lielāka skaita savā starpā nesaistītu atsevišķu pacientu parādīšanās, skaidro infektologs, piebilstot, ka "tas būtu iemesls uztraukumam un atvieglojumu izvērtēšanai". 

"Pagaidām tas netiek novērots, un situāciju valstī joprojām var uzskatīt par kontrolētu," pauž Dumpis.

Komentējot pagājušajā nedēļā pieredzēto pieaugumu jaunatklāto pacientu skaitā, infektologs norāda, ka tas ir saistīts ar daudziem savā starpā saistītiem gadījumiem sociālā aprūpes namā un patversmē.

"Tādi notikumi ir arī bijuši iepriekš," zināja teikt infektologs, argumentējot, ka "līdz šim visi lielie uzliesmojumi ir veiksmīgi kontrolēti, un tiem nav bijusi ietekme uz kopējo epidemioloģisko situāciju valstī".

Vienlaikus liela daļa pozitīvi testēto ir asimptomātiski, kas pēc Dumpja paustā nozīmē, ka viņiem nav nepieciešama medicīniska palīdzība un jāievēro tikai izolācijas režīms.

Tikmēr sociālajā vietnē Twitter infektologs norāda, ka pirmos secinājumus varēs izdarīt nākamnedēļ, piebilstot, ka pagaidām nav redzamu iemeslu uztraukties, lai gan domāt par jauniem atvieglojumiem ir stipri pāragri.

Jau ziņots, ka aizvadītajās septiņās dienās Latvijā atklāts par 26% vairāk Covid-19 gadījumu nekā nedēļu iepriekš.

Nedēļā no 4.maija līdz 10.maijam Latvijā tika reģistrēti 50 Covid-19 gadījumi, bet nedēļā no 11.maija līdz 17.maijam - 63 gadījumi. Tādējādi nedēļas laikā atklāto jaunā koronavīrusa slimnieku skaits palielinājies par 13 cilvēkiem jeb 26%.

Pagājušajā nedēļā gan tika veikts par 2,51% vairāk Covid-19 testu nekā nedēļu iepriekš, tomēr, neraugoties uz to, arī pozitīvo testu īpatsvars pret nedēļas laikā veikto testu kopskaitu ir palielinājies no 0,43% līdz 0,53%.

Būtiska daļa no pagājušajā nedēļā atklātajiem Covid-19 gadījumiem ir saistīta ar infekcijas uzliesmojumu Priekuļu novadā esošajā sociālās aprūpes centrā Mārsnēni, kur, pēc pēdējiem datiem, ar jauno koronavīrusu sasirguši četri darbinieki un 17 iemītnieki.

pievienota 8.rindkopa

Top komentāri

Krējums Saldais
K
Kāda situācija kontrole? Flightradars saka, ka gaisā ir simtiem lidmašīnu. Cilvēku pārvietošanās un galvenais - bizness ārpus Latvijas iet pilnā sparā. Mūs vienkārši sadzinuši mājās, kamēr visi pārējie domā ko ēdīs un strādā. Statistika laba, tikai, kas par to visu samaksās?
Zviedz Zirgz
Z
Nedrošam valdības režīmam padevīgs vergs !!!!!!!!!!!!!!!!
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Stukānam nav jāizvēlas vieglākais ceļš(3)

Var teikt, ka šodien piektdien zvērestu nodevušajam jaunajam ģenerālprokuroram Jurim Stukānam ir pirmā īstā darbdiena. Ievēlēts ar lielu vienprātību, nevis šaura partiju loka atbalstu un jau šobrīd ...

Cer uz valdības atbalstu(1)

Pēdējā laikā uzvirmojušās bažas par to, ka Covid-19 radītie draudi joprojām ir nopietni, likuši sarosīties mūsu valdībai, koncentrējoties uz jauniem pasākumiem risku ierobežošanai. Savukārt uzņēmēji...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē