Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Darīt, lai Rīgas centrs būtu patīkams ikvienam iedzīvotājam

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Parīzes pieredze
P
Parīzes mēre solīja daudzas ielas nodot riteņbraucēju un gājēju rīcībā. Viņa savus solījumus pilda. Bet ir viena nianse - viņa mēdz aizmirst brīdināt iedzīvotājus, kad tas notiks. Cilvēki no rīta izbrauc ar savām mašīnām no mājām, lai brauktu uz darbu, bet pa nakti ierastais ceļš ir kļuvis par veloceliņu :))) Un tagad ir jāizdomā, pa kuru ceļu tikt darbā, turklāt, lai vēl nenokavētu.
kollia kollia
My classmate’s mother makes $86/hour on the computer. She has been out of work for 6 months but last month her paycheck was $17290 just working on the computer for a few hours.why not check here……. http://www.gocash9.com 
Pilnam komplektam
P
Klusajā centrā vēl vajag Modernās mākslas muzeju ar modernām instalācijām!
JanisT
J
Dzīvošana - vai man pie mājas būs kur novietot auto un zaļā zona kur pasēdēt pēc darba? Veikali, vai viņiem ir bezmaksas stāvvietas, kur novietot auto, lai nav smagi iepirkumu maisi jānes 3km ar kājām? Vide - ielas ir izveidotas tā, ka centrs ir tranzīta punkts satiksmei ar lieliem sastrēgumiem. Velo - nu ar to var braukt tikai jauni un sportiski pa vasaru, kad nelīst. Gribētu paskatīties, ka viņi pa ziemu un sniegu ar velo piespiedīs braukt pensionārus, kas Rīgā veido 2/3 iedzīvotāju. Ko darīt? Sākt ar transporta sakārtošanu - izbūvēt normālus apvedceļus, lai , piemēram, braucot no Ziepīša un Sarkandaugavu nav jābrauc cauri centram, bet to var izdarīt pa normālu apvedceļu. Dārgi - jā, bet pa kapeikām ar papīrīšiem šito haosu nesakārtosi.
@FatBoiJohny
@
"Velo - nu ar to var braukt tikai jauni un sportiski pa vasaru, kad nelīst." Par Dāniju, Nīderlandi es dzirdējis? Maz dzert un rēnģes grūst savā tukšajā galva vajag ;)
 • 3
 • 5
Rīgas jumti un debesis
R
Pilsētas vēsturiskais centrs - UNESCO kultūras mantojuma objekts un konsekvences, šoreiz pilsētas jumti un debesis - haotiski sašvīkātas, pieblīvētas ar neskaitāmiem dažādu operātoru kabeļiem. To, ka tā nav norma mūsdienu pasaulē pierāda, piemēram, Itālijas vēsturiskās pilsētas.
Rasa
R
Tuksdirseju biedriba....lai varetu kadus finansu resursus izpumpet no ES fondiem un no Latvijas valsts budzeta...
Joske, moins
J
Rīgas Centra attīstība sbiedrība... Kāpēc tik izaicinoši agresīvi pozē fotogrāfijā?
@Joske
@
Nekas izaicinošs, tā normāl cilvēki izskatās. Vienkārši esi pieradis pie nomāktiem, sakņupušiem letiņiem ar saliektām muguriņām.
 • 7
 • 6
Vēsturiskā Rīga
V
Nami ir tukši - jo likumdošanā un pašvaldībā nav pārstāvēti namu un dzīvokļu īpašnieki, nav šīs jomas pārstāvniecības. Īpaši nerespektējoša attieksme ir pret vēsturiskajiem īpašumiem, kopienām, tādejādi ir izjaukta pārmantojamība, secīga un harmoniska pilsētas attīstība.
Vēsturiskā Rīga
V
Rīga ir tukša ekonomisku apsvērumu dēļ, tā ir pārāk dārga un nedraudzīga vidusmēra ģimenei. Jautājums ir - kur ir palikuši vietējie rīdzinieki?
Kuš,kuš
K
Vietējie centra iedzivotāji pa vienam vien tika izdzīti no pilsētas centra jau labu laiku atpakaļ.
 • 1
 • 0
Vēsturiskā Rīga
V
Rīga ir tukša, jo 50 gados ielaistās namu apsaimniekošanas problēmas ir nogrūstas uz iedzīvotāju pleciem un tiek risinātas ar sodu politikas palīdzību.
 • 11
 • 3
Centra iedzīvotājs kopš dzimšanas
C
Diemžēl biedrībai ir ļoti daudz ačgārnu domu. 1) "o saulaina sestdiena, aizbraucam uz Tērbatas ielu". Paldies, nē. Centrā var labi dzīvot un strādāt un staigāt kājām, bet saulainā sestdienā ir jābrauc pie dabas! Un priekš tā man vajag auto un iespēju izbraukt no centra (auto kaut vai brauciena laika taupīšanas pēc un arī tāpēc, ka vienu reizi gribu uz austrumiem, bet citu uz rietumiem). 2) Nami nav tukši tāpēc, ka cilvēki te negrib nākt. Apskatiet sludinājumus - vai nu grausts vai nenormāli liela cena! Ciskudriļļu verķu stāvvietas cenu nesamazinās. 3) Skatlogi un veikali tajos. Ja cilvēkam ir vieglāk visu sapirkt lielveikalā, tad kāda cerība, ka viņš klīdīs n kilometrus pa ielām un dažādiem veikaliem? Lielveikalā tomēr mazāki attālumi un vēsāks gaiss. Bet tranzīts, protams, centrā ir jāsamazina. Tikai kā? Lūdzu sāciet ar šiem priekšlikumiem, kā samazināt tranzītu centra ielās. Kur un kā braukt tiem, kas nez kāpēc dzīvo Juglā, bet strādā Āgenskalnā?
Dostojevskis>Filozofs
D
Kā Tu izskaidro to, ka viena, pirms boļševiku okupācijas, tik feina tauta tik īsā brīdī kļuva tik ļoti samaitāta, ka nu "visi Latvijā dzīvojošie" ir tumsoņas? Vai tas nav pārāk augsts vērtējums boļševiku spējai pārveidot tautas?
Not Filozofs @Dostojevskis
N
Tāpēc ka stāsti par "feino", "perfekto" utt. tautu ir pašu Latviešu radīti mīti, kuri ir fukcionējuši kā coping mehānism okopācija periodā lai pārdzīvotu šo traumu. Bet tagad, kad ir pagājuši 30 pilnas un totālas brīvības gadi ir skaidri redzams ka nekas no Latviešiem nav, vien sautīga velme sagrāb sava no pasaules izolētāju lauku sētā pēc iespējas vairāk un laimīgi aizmirsties savā burkānu dobē. Ja lai to izdarītu jāizknābj citam latvietim acis, ok, no problem.
 • 13
 • 12
Filozofs
F
Nevar izmainīt tautas mentalitāti. Visi Latvijā dzīvojošie ir ar vienu paviršu un alkatīgu tumsonīgu mentalitāti, kas mantots no Padomijas. Diemžēl tāpēc Rīgā vai kur citur Latvijā nebūs mājīgi ne ērti, bet dārgi un nedroši. Laikam jāpaiet daudz paaudzēm, lai tas mainītos, kāda tagad ir Latvija - tumsoņu varā un tautas vienaldzības un egoisma ēna, kas ir tikai sekas mūsu vēsturei.
Filosof,
F
tu esi parlieku paškritisks un ciet no astigmatisma.
 • 7
 • 6
Kepp dreaming
K
Rigas centrs un visa pilsēta kopumā ir abosoluti nožēlojama, bet ir ļoti naivi cerēt ka kaut kas šeit uz eiropas civilizācijas pusi mainīsies. Nav šeit cilvēkiem tādas velmes civilizēties.
Alfrēds Rubiks
A
Metro, bērniņi, jābūvē metro!
Ko darīt?
K
A) Likvidēt Grīziņkalnā ielu prostitūciju. Ja ne savādāk, norīkojot pastāvīgas, 24/7 policijas patruļas visiem zināmajā paneļa zonā. B) Aizliegt pārvietoties ar velosipēdiem un skūteriem pa ietvēm. Gājēju drošība ir prioritāte, bet ne jau pie pašreizējās veloatsaldeņu anarhijas. Tas jāmaina, un dzīves kvalitāte piksētā, arī centrā, uzlabosies.
eghē
e
Nu jau prostitūciju nedrīkst aiztikt,valdiba tai deva zaļo gaismu,sodīt arī vairs nedrīkst. Ja tas trakais pedāļu minējs skrien virsū,turi pa rokai īlenu un riepā iekšā.Vienreiz,otreiz,bet trešo reizi trakulis mīsies pieklājīgāk.
 • 1
 • 0
Pareizaisjautājums
P
"Likvidēt Grīziņkalnā ielu prostitūciju"? Bet virsrakstā jau uzstādījums bija par to, kā padarīt Rīgu patīkamu KATRAM iedzīvotājam. Pie tam , runa bija par centru, Grīziņkalns jau nav centrs.
 • 13
 • 3

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē