Laika ziņas
Šodien
Migla

Bils Geitss pamet Microsoft direktoru padomi

ASV tehnoloģiju kompānijas Microsoft dibinātājs Bils Geitss ir aizgājis no tās direktoru padomes, lai veltītu vairāk laika labdarībai, piektdien paziņoja Microsoft.

Geitss, kuram ir 64 gadi, jau pirms vairāk nekā 10 gadiem pārtrauca piedalīšanos firmas ikdienas darbībā, pievēršot uzmanību fondam, kuru viņš izveidoja kopīgi ar savu sievu Melindu.

Geitss bija Microsoft direktoru padomes priekšsēdētājs līdz 2014.gada sākumam, bet tagad ir pilnīgi aizgājis no tās.

"Ir bijis liels gods un privilēģija gadu gaitā strādāt kopā ar Bilu un mācīties no viņa," uzņēmuma paziņojumā pavēstīja Microsoft galvenais izpilddirektors Satja Nadella.

"Bils dibināja mūsu kompāniju ar ticību programmatūras demokratizējošajam spēkam un kaisli atrisināt sabiedrības aktuālākos izaicinājumus, un Microsoft un pasaule tāpēc kļuvušas labākas."

Nadella sacīja, ka Microsoft turpinās gūt labumu no Geitsa "tehniskās kaisles un padoma", jo viņš turpinās darboties kā tehnisks konsultants. 

Geitss bija Microsoft galvenais izpilddirektors līdz 2000.gadam, kad nodeva uzņēmuma vadību Stīvam Balmeram, lai veltītu vairāk laika Bila un Melindas Geitsu Fondam. 

Viņš atstāja Microsoft direktoru padomes priekšsēdētāja amatu 2014.gadā tajā pat laikā, kad Nadella kļuva par galveno izpilddirektoru. 

Geitss un Pols Alens 1975.gadā kopīgi nodibināja Microsoft.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Ventspils ostā kravu kritums teju uz pusi(10)

Jaunākie dati par kravu apgrozījumu Latvijas lielākajās ostās liecina, ka visdramatiskākais apgrozījuma kritums joprojām vērojams Ventspils ostā, kur pārkrauto kravu apjoms jau otro mēnesi pēc ...

Grib obligācijas un zeltu(2)

Pēdējie mēneši pasaules finanšu tirgos ir nesuši kardinālas noskaņojuma pārmaiņas. Var teikt, ka pēdējos mēnešos investoru noskaņojums ir mētājies kā pa viļņiem, interesēm svārstoties gan par l...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Intervijas

Vairāk Intervijas


Ražošana

Vairāk Ražošana


Karjera

Vairāk Karjera


Pasaulē

Vairāk Pasaulē


Īpašums

Vairāk Īpašums


Finanses

Vairāk Finanses