Laika ziņas
Šodien
Migla

Ataturka mantojuma likvidēšana?

Pats iespaidīgākais no Bizantijas jeb tā dēvētās grieķu Romas arhitektūras pieminekļiem un būtiska UNESCO pasaules kultūras mantojuma sastāvdaļa – Svētās Sofijas katedrāle Stambulā – jau pavisam drīz var zaudēt muzeja statusu un atkal kļūt par mošeju.

Top komentāri

ļuļa
ļ
visa cita starpā rietumu prese raksta, ka turki jau esot sākuši ēkas pārbūvi. UNESCO baidās par vērsturiskajām mozaīkām, kuras traucējot musulmaņiem un tāpēc varot tikt iznīcinātas. piedodiet, kam vēl jānotiek, lai beidzot būtu skaidra islāma patiesā seja? manuprāt vienīgai adekvātais solis būtu kādu pāris turku mošeju pārbūve par vācu desu restorāniem. cits nekas te nepalīdzēs.
Laiks
L
Neprātīgie turki. Laiks Stambulai pārtapt par Konstantinopoli!
vēsture
v
Musulmaņu valsts galu galā paliek musulmaņu valsts. Kamēr armija bija nemusulmaņu rokās, tā regulāri rīkoja apvērsumus, lai pie varas nenonāktu islāmisti. Bet nu armija ir pārgājusi islāmistu rokās, tagad nav nekādu šķēršļu, lai valsts atkal kļūtu islāmiska. Irāna pirms islāmiskās revolūcijas taču arī bija gandrīz vai rietumnieciska. Turcija bija vienīgā musulmaņu valsts, kas tēloja demokrātiju. Nu vairs nav jātēlo. Un pareizticīgās valstis ir diezgan līdzīgas islāmiskajām.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Žurnāla "SestDiena" publikācijas

Vairāk Žurnāla "SestDiena" publikācijas


Aktuāli

Skudras lielā iespēja(2)

Rīgas Dinamo hokeja kluba vadītāji jūlija otrajā pusē kliedēja neziņu par komandas nākotni. Līguma parakstīšana ar ģenerālsponsoru Gazprom Export bija kā garantijas vēstule, ka komanda turpinās...

Jaudīgais krāsu salikums

Jaunā māksliniece Laima Jurča par modi kā komunikācijas instrumentu, padomju laika atblāzmu savās kolekcijās un atbildību par izdarītajām izvēlēm.