Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Ziņojums: ES valstīs pilsoņi zaudē ticību tieslietu sistēmu neatkarībai

Daudzi Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs zaudē ticību savu valstu tieslietu sistēmu neatkarībai, liecina piektdien publiskotais Eiropas Komisijas (EK) ziņojums.

Sevišķi tas raksturīgi tām ES valstīm, kuru tieslietu sistēma piedzīvojusi problēmas pēdējā gada laikā. Pusē šo valstu pilsoņi zaudējuši ticību tiesu neatkarībai.

Kopumā divās piektdaļās ES dalībvalstu samazinājusies pilsoņu ticība tiesu neatkarībai.

Visbiežāk nosauktais iemesls, kādēļ tiesas šķiet zaudējušas neatkarību, ir iejaukšanās vai spiediens no valdības un politiķiem, secināts EK ikgadējā ziņojumā Justice Scoreboard, kurā novērtēta tiesu sistēmu efektivitāte ES valstīs.

Vissliktākā situācija ir Horvātijā, kur tikai 24% iedzīvotāju uzskata, ka tiesas ir neatkarīgas. Aptuveni 68% horvātu uzskata, ka tiesu sistēma ir sliktā vai ļoti sliktā stāvoklī.

Visaugstākās domās par tiesām ir dāņi. Dānijā 86% iedzīvotāju tiesu sistēmu vērtēja kā labu vai ļoti labu.

ES tieslietu komisārs Didjē Rendērs sacīja, ka ziņojumā identificēti gan trūkumi, gan labākās prakses ES valstīs.

"Dažās dalībvalstīs, kur nesen pieņemtas izmaiņas likumos, kas aizskar tiesu neatkarību, vai pieaudzis uzbrukumu skaits tiesnešiem un prokuratūrai, uzskats par neatkarību ir vēl vairāk samazinājies," paziņoja Rendērs.

Top komentāri

spriidiic
s
Viens no daudzdesmit iemesliem , kāpēc UK iedzīvotāji izvēlējās pamest dīvaino ES , ir briselistu ieceļamo tiesnešu (ES tiesnešu) sistēma . UK tiesnesis ir vēlēta amatpersona .
bet
b
"Sevišķi tas raksturīgi tām ES valstīm, kuru tieslietu sistēma piedzīvojusi problēmas pēdējā gada laikā." - Un kuras tās varētu būt?.. Zinu, ka franči nav apmierināti ar to, ka noziedzniekus neliek cietumā, jo cietumos trūkstot vietu, bet koronavīrusa laikā ap 10 tūkstošiem noziedznieku pirms termiņa ir izlaisti no cietuma, lai nabadziņi neinficētos, lai pārējiem 2 metru distanci nodrošinātu. Tāpat franči ir pret teroristu un viņu ģimeņu atgriešanu Francijā, bet tiesa liek viņus ņemt atpakaļ. Franči nebūt nav sajūsmā par šādu tiesu. Imigrantu kvartālos baidās ieiet pat policija, vietējie franči jau sen no turienes ir aizmukuši. Tiesa piespriež smieklīgi mazus sodus noziedzniekiem imigrantiem. Var iedomāties, kāda ir franču ticība šādai tiesu sistēmai. Jaunais tieslietu ministrs ir advokāts, kurš aizstāvēja dažādus noziedzniekus. Savā pirmajā dienā jaunajā amatā viņš ir devies uz cietumu un uzstājies cietumnieku priekšā. Cietumnieki ir aplaudējuši. Viņiem viņš patīk. Tikai viņiem.
opā
o
Vai Latvijā nav jāizkar cenu dēlis pie tiesu namu durvīm? Vai Latvijas tiesu spriedumiem ir kāds sakars ar likumiem vai judikatūru? Vai tomēr bandīti mantijās?
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Pandēmija atņem iztiku viesstrādnieku ģimenēm

Jaunā koronavīrusa pandēmijas izraisītās ekonomiskās krīzes sekas īpaši smagi skārušas viesstrādniekus un viņu ģimenes, kuras, palikušas viesstrādnieku pastāvīgās dzīvesvietas valstīs, vairs nesaņ...

Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits