Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Bulgārijā ieviesta ceļu nodeva kravas transportlīdzekļiem

No 2020. gada 1. marta transportlīdzekļiem, kuru kopējā tehniski pieļaujamā maksimālā masa pārsniedz 3,5 tonnas un kuri Bulgārijā pārvietojas pa maksas ceļiem, ir jāmaksā nodeva par šo ceļu izmantošanu. Nodeva aizvieto smago transportlīdzekļu un autobusu elektronisko vinjeti. Nodeva par vienu kilometru tiek piemērota atbilstoši transportlīdzekļa kopējai tehniski pieļaujamai maksimālajai masai, tā emisiju klasei un ceļa kategorijai, informē VAS Latvijas valsts ceļi (LVC).

Ja transportlīdzeklis ir aprīkots ar GPS iekārtu un īpašnieks vēlas, lai tā tiktu izmantota nodevu iekasēšanai, jāpārbauda, vai GPS iekārtas piegādes uzņēmumam ir līgums ar pakalpojuma nodrošinātāju Bulgārijā. Informāciju par borta ierīču un GPS izsekotāju izmantošanu sniedz Bulgārijas ceļu infrastruktūras aģentūras (RIA) partneri - Nacionālie Nodevu pakalpojumu sniedzēji. Informācija par uzņēmumiem, kuriem ir līgumi ar RIA, atrodama tīmekļa vietnē www.bgtoll.bg.

LVC norāda, ka ir iespēja arī iegādāties tā dēvētās maršruta caurlaides, kas ir priekšapmaksas pakalpojums, kurā tiek izvēlēts maršruta sākuma un beigu punkts un ne vairāk kā četri starppunkti. Caurlaide var tikt aktivizēta līdz plkst. 23:59 nākamajā dienā pēc pirkuma veikšanas, ja lietotājs nav reģistrēts sistēmā. Savukārt, ja ir veikta reģistrācija ar e-pasta palīdzību, caurlaidi var aktivizēt jau septiņas dienas iepriekš. Autovadītājam 24 stundu laikā no maršruta caurlaides aktivizēšanas ir jāveic paredzētais maršruts.

Maršruta caurlaidi var iegādāties, izmantojot esošos kanālus e-vinješu pārdošanai:

  • valsts nodevas administrācijas tīmekļa vietne www.bgtoll.bg;
  • mobilā lietotne BGTOLL;
  • pašapkalpošanās termināls ar BGTOLL logotipu;
  • Bulgārijā esošo 27 reģionālo ceļu administrāciju kasēs;
  • tirdzniecības vietās ar BGTOLL logo, kas atrodas galvenajos robežšķērsošanas punktos.

Paredzēts, ka ceļu nodevas sistēmas darbības pirmajos mēnešos līdzās vietējām borta ierīcēm tiks nodrošināta starptautiski derīgu borta ierīču integrācija, kuras darbojas Eiropas Savienības teritorijā.

Ja transportlīdzeklis pārvietojas maksas ceļu tīklā bez iepriekš iegādātas maršruta caurlaides attiecīgajā posmā vai, ja tas nav aprīkots ar iebūvētu ierīci vai derīgu GPS izsekotāju, vai arī aprīkojums nav ieslēgts vai nepārraida datus reālā laikā, elektroniskā kontroles sistēma konstatēs šo pārkāpumu un tiks piemērots sods.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Divos sprādzienos Beirūtā vismaz 73 bojāgājušie(2)

Libānas galvaspilsētā Beirūtā otrdien notika divi spēcīgi sprādzieni, kuros dzīvību zaudējuši vismaz 73 cilvēki un 3700 ievainoti, pavēstīja veselības ministrs Hamads Hasans.

Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits