Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Honkongā policija ar asaru gāzi un ūdensmetēju izklīdina tūkstošiem protestētāju

Honkongas policija svētdien ar asaru gāzi un ūdensmetēju izklīdināja vairākus tūkstošus cilvēku, kas protestēja pret Ķīnas komunistu valdības plāniem pieņemt jaunu nacionālās drošības likumu, kas ierobežotu Honkongas autonomiju.

Likums, kuru nākamnedēļ paredzēts pieņemt Ķīnas parlamentam, aizliegs separātisku darbību un ārvalstu iejaukšanos, kā arī atļaus centrālās valdības iestāžu izveidošanu pilsētā. Demokrātijas aizstāvji uzsver, ka šis likums būtiski mazinās Honkongas patstāvību.

Tūkstošiem protestētāju, kuru lielākā daļa bija ģērbušies melnā,  sapulcējās pilsētas Kozvejbejas rajonā un skandēja saukļus "Esiet kopā ar Honkongu!", "Atbrīvojiet Honkongu!" un "Mūsdienu revolūcija".

Kad demonstranti nepakļāvās policijas rīkojumam izklīst, kārtības sargi viņus izklīdināja ar asaru gāzi un ūdensmetēju.

120 protestētāji aizturēti, informēja policija.

Koronavīrusa pandēmijas dēļ Honkongā aizliegts pulcēties vairāk par astoņiem cilvēkiem.

Pēdējā laikā Honkongā atkal notiek epidēmijas dēļ pieklusušās protesta akcijas, kas sākās pagājušā gada jūnijā,  autonomās pilsētas iedzīvotājiem pieprasot plašāku demokrātiju un tiesības.

Sākotnējais protestu cēlonis bija likumprojekts par aizdomās turamo izdošanu Ķīnai, taču protesti strauji pārauga  kustībā, kas iestājas par demokrātiskām reformām.

Honkongai, kas ir viens no pasaules lielākajiem finanšu centriem, ir autonomas teritorijas statuss, atšķirīga tieslietu sistēma un tās pilsoņiem ir paredzētas plašākas tiesības nekā pārējā komunistu pārvaldītajā Ķīnā. Šādu statusu līdz 2047.gadam jeb 50 gadus pēc atdošanas Ķīnai Honkongai noteic Londonas un Pekinas vienošanās.

Top komentāri

Eiropas vērtības bez maskas
E
2018.gads Itālijā, augstāks prokurors dod rīkojumu zemākam prokuroram ierosināt krimināllietu pret iekšlietu ministru Salvīni, jo tas nelaiž nelegālos imigrantus Itālijā. Zemākais prokurors raksta: "Es neredzu, kur ir Salvīni vaina. Cilvēki mēģina nelikumīgi iekļūt Itālijā, bet iekšlietu ministrs iejaucas, lai to apturētu." Atbilde: "Jums ir taisnībā. Bet mums viņam ir jāuzbrūk." (Vēlāk pret augstāko prokuroru tika ierosināta lietā par 40 tūkstošu eiro kukuļa ņemšanu.) Tagad prokuroru sarakste tika publiskota. Kārtējais godīgās politikas sorosskandāls.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Atšķiras jēdzienu izpratne(45)

Jūnija beigās Saeimā tika iesniegta sabiedrības iniciatīvu portālā Manabalss.lv vairāk nekā 10 500 balsu savākusī iniciatīva par viendzimuma laulību reģistrāciju. Tiesa, vairāku partiju pārstāvj...

Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits