Laika ziņas
Šodien
Migla

Pētījums atklāj, ka pandēmijas ietekmē 43% Latvijas iedzīvotāju atcēluši ceļojumus

Covid-19 pandēmijas ietekmē šogad 43% Latvijas iedzīvotāju ir mainījuši savus vasaras brīvdienu plānus, atceļot plānotos ceļojumus uz ārvalstīm un arī tepat pa Latviju, liecina kompānijas Ferratum Group pētījuma rezultāti.

30% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju ir atcēluši ārvalstu ceļojumus, bet 13% atteikušies arī no iekšzemes ceļojumu plāniem. 18% šogad ir atcēluši plānus par auto iegādi, bet 13% bija iecerējuši iegādāties jaunu mājokli, tomēr nolēmuši šos plānus atlikt. Tāpat vairāk nekā trešdaļa respondentu atteikušies no mājas lietu iegādes, bet 11% atlikuši uz vēlāku laiku apģērbu un aksesuāru iegādi.

"Plānu atcelšanas iemesls varētu būt saistīts ar faktu, ka 13% respondentu ir zaudējuši darbu un šobrīd ir bezdarbnieki saistībā ar Covid-19 izraisītu darbinieku atlaišanu, savukārt 17% pēdējā laikā ir samazināta alga, bet 7% aptaujāto atrodas dīkstāvē un saņem dīkstāves pabalstu. 63% respondentu pandēmija nav ietekmējusi finansiāli, un viņi joprojām strādā algotu darbu un viņu algas ir saglabājušās pirms Covid-19 līmenī," skaidro Ferratum Group pārstāvniecības Latvijā vadītājs Artis Bērziņš.

Tēriņi, ko aptaujātie plāno veltīt ceļojumiem pa Latviju un ārvalstīm vasaras brīvdienās, šogad ir samazinājušies par 54% salīdzinājumā ar pērno gadu.

Ienākumu samazināšanās ietekmē iedzīvotāju uzkrājumu apjomu un tā izmantošanas mērķus. Veltot iekrātos līdzekļus ikdienas pamata tēriņiem, papildu izdevumus nākas samazināt. Tomēr 39% aptaujāto vasaras brīvdienu tēriņus segs no iekrājumiem, bet 47% izmantos aizņēmumu.

Vairāk nekā puse aptaujāto paņemto aizdevumu plāno atmaksāt vairāk nekā pusgada laikā, bet tikai katrs piektais - mazāk nekā trīs mēnešu laikā.

Ferratum Group ir starptautiska kompānija, kas izsniedz īstermiņa aizdevumus un patēriņa kredītus internetā, kā arī kredītus mazajiem un vidējiem uzņēmumiem.

Top komentāri

kolhoza galvenais grāmatvedis
k
Neticu ka vairāk kā puse latviešu ir gatavojušies ceļot. Manā pagastā katru gadu, neskaitot ārzemēs strādājošos, ceļo kādi 10-15 cilvēki, tas ir ap 2-3 %. Bet te 43 % ir atteikušies. Smieklīgi un muļķīgi. Jā, kādā ministrijā var atrast ierēdņus, kuri visi ceļo.
ha, ha
h
43% saprātīgu iedzīvotāju, tas nemaz nebūtu slikti, ja vien šajā gadījumā tik nepielūdzami nedarbotos senā patiesība, ka karote darvas var sabojāt medus mucu.
vecā sieva
v
Ko līdz mūsu nebraukšana, ja Vecrīgā ārzemju dzēroņu vairāk kā ekonomikas stutēšanai vajadzīgs.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas