Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Kultūras jomas uzņēmēji, biedrības un nodibinājumi varēs pieteikties atbalstam jaunā mērķprogrammā

Lai atbalstītu kultūras jomā strādājošos uzņēmējus, biedrības un nodibinājumus, kuru darbība bijusi ierobežota Covid-19 izplatības mazināšanai noteikto ierobežojumu dēļ, tiek veidota jauna Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) mērķprogramma, ar kuras palīdzību uzņēmējiem, biedrībām un nodibinājumiem tiks daļēji kompensētas Covid-19 ierobežojumu pastāvēšanas laikā radušās tiešās darbības izmaksas, informēja Kultūras ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

Ceturtdien, 9. jūlijā, Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija apstiprināja Ministru kabineta 16. jūnija lēmumu piešķirt finanšu līdzekļus no valsts budžeta programmas Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem, lai varētu īstenot Kultūras ministrijas (KM) rīcības plānu visaptveroša atbalsta sniegšanai kultūras un pasākumu nozares iestādēm, uzņēmējiem, radošajām personām un nevalstiskajām organizācijām Covid-19 krīzes radīto negatīvo seku ietekmes mazināšanai.

Līdz ar to VKKF jau tuvākajā laikā plāno izsludināt projektu iesniegšanu vairākās mērķprogrammās kultūras piedāvājuma veidošanai un kultūras institūciju ilgtspējas nodrošināšanai.

Kā viena no nozīmīgajām plānoto atbalsta pasākumu kopā jāizceļ 2,4 miljonu eiro mērķprogramma Covid-19 ietekmēto kultūras institūciju ilgtspēja, kuras mērķis ir atbalstīt komersantus, biedrības un nodibinājumus, kuru darbība saistīta ar pastāvīgu publisku kultūras norišu nodrošināšanu un kas Latvijā bijusi ierobežota Covid-19 noteikto ierobežojumu dēļ. Šīs mērķprogrammas ietvaros paredzēts minētajiem komersantiem, biedrībām un nodibinājumiem daļēji kompensēt ierobežojumu pastāvēšanas laikā radušos fiksētos izdevumus, kas saistīti ar regulāriem ikmēneša maksājumiem un atlīdzību darbiniekiem. Mērķprogrammā plānots izsludināt divus konkursus par periodu no marta līdz jūnijam, un par periodu no jūlija līdz septembrim, pirmo pieteikšanās kārtu organizējot augustā.

Programmas nolikumu izstrādā VKKF un KM eksperti ciešā sadarbībā ar kultūras un pasākumu nozares pārstāvjiem, to skaitā Latvijas Pasākumu producentu asociācijas, Latvijas Pasākumu norišu vietu asociācijas un Laikmetīgās kultūras nevalstisko organizāciju asociācijas pārstāvjiem. Paredzēts, ka VKKF padome mērķprogrammas nolikumu, tostarp atbalsta sniegšanas kritērijus, apstiprinās jau nākamajā nedēļā.

Jau ziņots, ka pasākumiem Covid-19 izraisītās krīzes pārvarēšanai un ekonomikas atlabšanai investīcijām kultūrā valdība pēc KM piedāvāta rīcības plāna lēmusi piešķirt 32 miljonus eiro: 10,4 miljonus eiro modernizācijas pasākumiem kultūras nozarē - valsts pasūtījumiem jaunu kultūras vērtību radīšanā, 10,6 miljonus eiro Covid-19 radīto seku mazināšanai valsts kultūras iestādēs, kā arī 11 miljonus eiro kultūras infrastruktūrai.

 

  

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja