Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Atvainojos, labošos

Nez vai latvieši ir dusmīgāki un īgnāki par citām tautām, taču daudzas zemes apceļojušie nereti uzsver, ka mazāk smaidām, biežāk konfliktējam, nesarunājamies.

Lūk, lielveikalā ienāk sieviete ar jorkiņu padusē. Apsargs aizrāda – ar suni nedrīkst. No spiedzīgās balss, īpašniecei cenšoties pierādīt apsargam, ka, lai dara, ko darīdams, viņa ies, mazais sunītis trīc kā apšu lapa. Cilvēki iet garām. Policija situāciju atrisina – suņa saimniece tiek izvadīta aiz durvīm.

Trolejbusā rīta stundā cilvēku biežņa. Iekāpjot kontrolei, visi – kā nu kurš – cenšas aizsegt seju. Divmetrīgs puisis bez maskas lamā kontrolierus necenzētiem vārdiem. Atkal darbs policijai.

Bieži redzēti ikdienas sīkumi? Vai sieviete veikalā nezināja, ka ne jau apsargs nosaka iekšējās kārtības noteikumus, viņš tikai pilda savus pienākumus?

Vai puisis trolejbusā nezināja par obligāto sejas masku lietošanu sabiedriskajā transportā un to, ka paša drošības dēļ maska jāuzliek, jo Covid-19 mūs vēl nav pametis?

Šajās un līdzīgās situācijās tik vien vajadzētu, kā atmest ambīcijas, pateikt – atvainojiet, esmu vainīgs –, un izdarīt, kā noteikts. Un, ja vēl atvainošanos apliecinātu mīļš smaids, spriedze noplaktu, nervi un diena kopumā būtu saglābti. Tik vienkārši – smaids, sapratne un atvainošanās. Vienmēr un visur – gan mājās, gan sabiedrībā – atvainojos, piedodiet, labošos. Tie ir īsti brīnumvārdi! No sirds iesaku.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Zirnis joko - 12.08.2020

– Ejam dzert alu! – Sieva zāģēs. – Jo labāk, netraucē viņu darbā, ejam!

Zirnis joko - 12.08.2020

Tu esi krietni izceļojies pa pasauli, ja esi dabūjis pagaršot visus tos augļus, kas ir dušas gelu nosaukumos.

Interesanti

Vairāk Interesanti


Receptes

Vairāk Receptes


Dzīvnieki

Vairāk Dzīvnieki


Notikumi

Vairāk Notikumi


Cits

Vairāk Cits


Tehnoloģijas

Vairāk Tehnoloģijas


Zirnis joko

Vairāk Zirnis joko