Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Atklāta foto izstāde Nacionālajai informācijas aģentūrai LETA - 100

Ogres Vēstures un mākslas muzejā šodien plkst.15 atklāta foto izstāde Nacionālajai informācijas aģentūrai LETA - 100, kurā būs skatāma tikai neliela daļa no tā, ko pēdējo gadu laikā ir fiksējuši pašlaik LETA strādājošie fotogrāfi.

Lai pasaules ziņu aģentūras un vietējos medijus informētu par notikumiem Latvijas teritorijā, 1919.gada 4.martā Latvijas Pagaidu valdības Ministru prezidents Kārlis Ulmanis izdeva rīkojumu par Latvijas preses biroja izveidi. Biroju nodēvēja par Latopress, uz tā bāzes gadu vēlāk tika veidota ziņu aģentūra LETA jeb Latvijas Telegrāfa aģentūra.

Savukārt 1931.gada 12.augustā publicēta pirmā LETA, toreizējās Latvijas Telegrāfa aģentūras, fotogrāfija.

Gadsimta garumā LETA fotogrāfi ik dienu fiksējuši svarīgākos sabiedriski politiskos, ekonomikas, kultūras un sporta notikumus.

LETA Foto komandā patlaban strādā seši fotogrāfi - Evija Trifanova, Edijs Pālens, Ieva Leiniša, Ieva Makare, Paula Čurkste un Zane Bitere. Fotogrāfu ikdienas veikumam līdzi seko Sintija Zandersone, kura reizēm veic arī fotogrāfes darbu, savukārt nodaļu vada foto redaktore Elita Cīrule.

Top komentāri

Interesanti
I
kāpēc sorosglobālistiem, kas paslēpušies zem igauņu maskas, piederošo un pret Latviju, mūsu kultūru, latviešiem vērsto letu dēvē par nacionālo?
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Interesanti

Vairāk Interesanti


Receptes

Vairāk Receptes


Dzīvnieki

Vairāk Dzīvnieki


Notikumi

Vairāk Notikumi


Cits

Vairāk Cits


Tehnoloģijas

Vairāk Tehnoloģijas


Zirnis joko

Vairāk Zirnis joko