Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Eiropa

Kontaktpersonu lietotnes rada bažas par privātumu © DIENA(3)

Eiropas valstīm gatavojoties atcelt vai mazināt stingrākos no jaunā koronavīrusa apturēšanai ieviestajiem ierobežojumiem, aktualizējas jautājums, kā visefektīvāk novērst jaunus Covid-19 slimības uzliesmojumus. Papildus dažādiem fiziskās aizsardzības līdzekļiem arvien vairāk valstu grasās ieviest vai jau izmanto lietotnes, kas informē ierīces īpašnieku par iespējamo kontaktu ar inficētajiem.

Vācija plāno aizliegt lielus pasākumus vismaz līdz augusta beigām(1)

Vācijas federālā valdība plāno paturēt spēkā lielu publisku pasākumu, tai skaitā festivālu un sporta sarīkojumu, aizliegumu vismaz līdz augusta beigām, liecina lēmuma projekts, ar kuru iepazinās ziņu aģentūra DPA pirms trešdien notikušām sarunām starp kancleri Angelu Merkeli un federālo zemju valdību vadītājiem.

ES sola lielāku atbalstu Rietumbalkānu valstīm © DIENA(1)

Eiropas Savienība plāno izmantot šodien paredzēto internetkonferences samitu ar sešu Rietumbalkānu valstu līderiem, lai apliecinātu, ka koronavīrusa pandēmijas izraisītās krīzes dēļ Brisele nav aizmirsusi par palīdzību kaimiņvalstīm Balkānos gan cīņā pret vīrusu, gan reformu veikšanā to deklarētajā ceļā uz ES.

Itālijā sāk atlaist strikto ierobežojumu grožus © DIENA

Jaunā koronavīrusa (SARS-CoV-2) smagi skartā Itālija pirmdien paziņoja, ka ir reģistrēts mazākais jaunu nāves gadījumu skaits kopš strikto ierobežojumu ieviešanas marta sākumā. Amatpersonas sākušas slimības apkarošanas otro fāzi, atvieglojot dažus no striktajiem ierobežojumiem un tādējādi iekustinot valsts sastingušo ekonomiku.