Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Eiropa

Polijā darbu atsāk restorāni un frizētavas

Polijai sperot vēl vienu soli koronavīrusa pandēmijas dēļ ieviesto ierobežojumu atvieglošanas virzienā, valstī pirmdien no jauna durvis ver restorāni, kafejnīcas, bāri un frizētavas.

Protestos pieprasa ierobežojumu atcelšanu © DIENA(6)

Par spīti tam, ka valstīs, ko jauna koronavīrusa pandēmija nav skārusi smagi, pēdējās nedēļās tiek dota atļauja gan pulcēties nelielās grupās, gan pat ceļot uz kaimiņvalstīm, dažviet iedzīvotāji devušies ielās, lai amatpersonām pieprasītu pilnīgu aizliegumu atcelšanu. Protestos piedalās gan darbu zaudējušie, gan labējie ekstrēmisti, gan sazvērestības teoriju piekritēji, gan politiķi.

Eiropas Komisija grib tūrisma sezonu šovasar © DIENA(5)

Līdz ar jaunā koronavīrusa pandēmijas apturēšanas ierobežojumu samazināšanu vai atcelšanu Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis sāk meklēt veidus, kā iekustināt tūrisma industriju. Eiropas Komisija (EK) trešdien prezentēja rekomendāciju plānu koordinētai robežu atvēršanai vasarā, tādējādi stimulējot bloka valstu ekonomiku un ļaujot iedzīvotājiem ''pavadīt laiku ārpus mājām''.

Itālijā aizturēta anarhistu teroristu grupa

Itālijā notverta anarhistu teroristu grupa, kas sabotēja policijas novērošanas tīklus un televīzijas raidītājus, trešdien paziņojusi policija. Anarhistu grupa bāzējās Boloņā.