Laika ziņas
Šodien
Migla

Zemgus Zaharāns

Zviedrija un vīruss(6)

Zviedrijā, kura atšķirībā no citām valstīm nav īstenojusi ārkārtējus pārvietošanās ierobežojumus, reģistrēts Eiropā lielākais Covid-19 upuru skaits uz miljonu cilvēku.

Apsardze lielveikalos un vīruss(2)

Tiklīdz tika mazināti ierobežojumi, kas saistīti ar izsargāšanos no Covid-19, lielveikalos atkal atsākās pircēju pieplūdums. Uzskatot, ka sērga garām, brīdinājumus būt piesardzīgiem daudzi ignorē.

Vai ķivere ir sertificēta?(5)

Laikā, kad steidzami nepieciešami aizsarglīdzekļi medicīnas personālam un tiek iepirkti tie, kas tirgū pieejami, sākušies strīdi par to, vai nav pārmaksāts, vai prece gana kvalitatīva, pareizi sertificēta u. tml.

Vīruss: Izliekaties, ka manis te nav(1)

Ministru kabinets 7. maijā ārkārtas sēdē lēma Covid-19 pandēmijas dēļ Latvijā izsludināto ārkārtējo situāciju pagarināt līdz 9. jūnijam, vienlaikus lemjot par būtisku dažādu ierobežojumu atvieglošanu.

Bērzu sula maijā(1)

Pēc pavasarīgi siltā laika Latvijā gaidāms sals – tiek prognozēts, ka gaisa temperatūra naktīs noslīdēs līdz pat pieciem grādiem un vietām uzsnigs vairāki centimetri sniega.

Naftas cena(1)

Eiropas Centrālās bankas prognozes rāda, ka Covid-19 pandēmijas raisītās krīzes dēļ naftas cena var palikt zema līdz pat 2022. gadam.

Vīrusa aizsegā cilvēkus čipos?(18)

Lai gan jau sen caur viedierīcēm iespējams izsekot, kur cilvēki pārvietojas, kā izskatās un par ko interesējas, daļa sabiedrības krīt panikā, ka ''vīrusa aizsegā visus sačipošot''.

Turpinām izolēšanos

Ieilgstot vīrusa apdraudējuma krīzei, cilvēki pie tās sāk pierast, daudzi vairs nerespektē aicinājumus ievērot distanci u. tml. Līdz ar to īstais laiks situācijai pielāgot arī oficiālos uzsaukumus un plakātus.

Pārpilnības rags un valdības menedžeris(2)

No daudziem desmitiem miljonu, ko valdība paredzējusi krīzē cietušo uzņēmumu darbinieku atbalstam, izmaksāti nepilni pieci. Ne jau tāpēc, ka nevajag, bet gan tāpēc, ka paredzēti neskaitāmi šķēršļi atbalsta saņemšanai.

Sejas aizsargmaska(2)

Vēl pirms pāris mēnešiem vienkāršas vienreiz lietojamas medicīnas maskas cena bija divi centi. Tagad, pieaugot pieprasījumam, tās uzņēmumi pārdod par 55–66 centiem gabalā.

Neskaidrā nākotne

Pēc Covid-19 krīzes būs nopietni jārunā par alkoholisma mazināšanu, komentējot lēmumu par alkoholisko dzērienu tirgošanu internetā, pauda veselības ministre Ilze Viņķele (A/P).

Cīņa ar jauno koronavīrusu(1)

Kad parādījās Covid-19, tā dēvētajās demokrātiskajās valstīs ironizēja par Ķīnas mobilizēšanos vīrusa ierobežošanai. Nu jādara tas pats, turklāt apstākļos, kad vīrusa izplatība gājusi plašumā.

Lavīna(4)

Saglabājoties mazam ar Covid-19 no jauna saslimušo skaitam, aizvien vairāk cilvēku uzstāj, ka drošības pasākumi esot cilvēku brīvības pārlieku ierobežojoši, ka varot taču atslābt.

Mazo uzņēmumu valdes locekļu krīze

Pašreizējās krīzes smagi skarto uzņēmumu ierindas darbiniekiem gan pienākas dīkstāves pabalsti, taču ne šo uzņēmumu valdēs esošajiem, kas arī varbūt nu paliek bez ienākumiem.

Miljons saslimušo

Cilvēce straujiem soļiem tuvojas miljonam saslimušo ar Covid-19 – kopumā apstiprināti jau vairāk nekā 828 240 inficēšanās gadījumu, bet reģistrēti 41 072 nāves gadījumi, ieskaitot 29 912 Eiropā.

Pandēmijas eksperts

Pašreizējā ārkārtas situācijā redzams, ka teju katrs jūtas eksperts par to, kā labāk izsargāties no vīrusa un vai vispār tas jādara.

Divu metru distance(1)

Lai aizkavētu Covid-19 izplatību, tiek ieteikts starp cilvēkiem ievērot vismaz divu metru distanci.

Krievu rulete(3)

Ignorējot faktu, ka Covid-19 īpaši apdraud gados vecāku un hroniski slimu cilvēku dzīvību, daži sabiedrības viedokļa veidotāji turpina skandēt, ka drošības pasākumi vīrusa izplatības apturēšanai esot pārspīlēti.

Paškarantīna

Tiem, kas šobrīd atgriežas Latvijā, tiek ieteikts pašizolēties. Kā to var sabiedriskajā transportā no lidostas?

Neatliekams zvans

Lai nepārslogotu Neatliekamās medicīniskās palīdzības tālruņa līniju 113, informatīviem jautājumiem par Covid-19 labāk izmantot Slimību profilakses un kontroles centra numuru 67387661.

Te ir pandēmija!

Izskatās, ka, mūkot no vīrusa apdraudējuma, pasaules ekonomikai draud ilgs un sāpīgs kritiens. Viena krīze provocē otras iestāšanos.

Apokalipses jātnieks(4)

Labākais, ko bīstama vīrusa straujas izplatības gadījumā varam darīt, ir īstenot tā dēvēto strausa politiku – pēc iespējas ne ar vienu netikties, neceļot, masu pasākumus neapmeklēt

Rīgas satiksmes zelts

Tiek ziņots, ka Rīgas satiksmes iepirkumu lietā bez nekustamiem īpašumiem, automašīnām, naudas un vērtspapīriem arestēti arī pieci zelta stieņi aptuveni 100 000 eiro vērtībā.

Sociālais drošības tīkls(3)

Pamatojot nepieciešamību vienādi lielus nodokļus maksāt visiem strādājošajiem, aizvien biežāk dzirdama atsauce uz sociālās drošības tīklu, kam jāaptver visi.

Mākslīgi radītā panika(1)

Piesardzības pasākumu dēļ saistībā ar jaunā koronavīrusa straujo izplatīšanos pasaulē sociālajos tīklos sāk parādīties neskaitāmas versijas par to, kam šī ''panika'' par saslimšanas riskiem var būt izdevīga.

Izcilais fermeris Reirs(1)

Naivā cerībā rast līdzekļus daudzajām koalīcijas partneru tēriņu vēlmēm Finanšu ministrija iecerējusi radikāli palielināt nodokļu slogu mikrouzņēmumiem un ievērojami samazināt tajos nodarbināto skaitu.