Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Uzņēmumi

Iesaka atbalstīt svarīgākās nozares

Saasinoties Covid-19 izplatības riskiem Latvijā un citur pasaulē, pieaug arī to uzņēmumu skaits, kurus šī situācija jau ir negatīvi ietekmējusi. Patlaban Covid-19 globālo pandēmiju vairs neuzskata tikai par pasažieru pārvadājumu un tūrisma biznesa problēmu. Piemēram, pagājušajā nedēļā portāls BNN, atsaucoties uz Igaunijas mediju ERR, vēstīja, ka "Igaunijā uz laiku darbu pārtrauca vienas no vērienīgākajām degslānekļa atradnēm šajā valstī, jo kādam raktuvju darbiniekam tika konstatēta saslimšana ar Covid-19 un tāpēc mājās tika nosūtīti ap 800 raktuvju darbinieku".

Top dīkstāves atbalsts. Nodokļu brīvdienas varētu pagarināt līdz trim gadiem

Covid-19 krīzē skartajiem uzņēmumiem dīkstāves gadījumā valsts varētu sniegt subsīdijas darbinieku algām, lai tie nebūtu jāatlaiž. Šādu iespēju vakar izskatīja Sadarbības padome sēdē, Dienai stāsta potenciālais ekonomikas ministra amata kandidāts Jānis Vitenbergs (KPV LV). Līdztekus plānoti tādi valsts atbalsta pasākumi viena miljarda eiro vērtībā kā nodokļu brīvdienas, finanšu garantijas un slimības lapu apmaksa.

Riska faktors uzņēmuma iekšienē

Ar katru gadu arvien vairāk uzņēmumu visā pasaulē piedzīvo dažādus kiberuzbrukumus, kuru mērķis ir nozagt sensitīvu informāciju. Kompānijām ir pieejami dažādi kiberdrošības rīki, lai tās varētu aizsargāt savus datus, taču tie lielākoties fokusējas uz ārējiem uzbrukumiem, nevis vājajām vietām kompānijas iekšienē. Kā raksta kiberdrošības ekspertu un blogeru portāls Securityboulevard.com, daudzas drošības sistēmas nepievērš uzmanību tam, ka par apdraudējumu nevilšus un neapzinoties var kļūt paša uzņēmuma darbinieki.

Tildes Jumis: Latvijā 56% uzņēmumu patlaban nevarētu nodrošināt e-rēķinu apriti

Latvijā 56% aptaujāto uzņēmumu norādījuši, ka no 18.aprīļa nevarētu nodrošināt e-rēķinu apriti, kā to ir noteikusi Eiropas Savienības (ES) direktīva par e-rēķinu ieviešanu valsts pārvaldes iepirkumu procedūrās, liecina programmatūras izstrādātāja Tilde grāmatvedības un uzņēmuma vadības sistēmas Tildes Jumis apkopotie dati.

Ar bērnības garšu

Personīgo vajadzību vadīta, Mazo lāču putras saimniece Laura Prūse kardināli mainīja dzīvi un radīja produktu, kas gan vizuāli, gan pēc satura atšķiras no veikalu plauktos ierastās, nozares milžu ražotās bērnu pārtikas.

Uzņēmumu caurspīdīgums veicina biznesa vērtības pieaugumu

AS Prudentia un Nasdaq Riga pagājušajā nedēļā publiskoja ikgadējo Latvijas vērtīgāko uzņēmumu topu (TOP101), kurš tiek veidots kopš 2005. gada. Kopējā TOP101 iekļauto uzņēmumu vērtība ir 17,7 miljardi eiro, kas ir ievērojams rādītājs, ņemot vērā, ka viss Latvijas tautsaimniecības apjoms jeb iekšzemes kopprodukts mērāms 27 miljardos eiro. Tas liecina, ka ikvienam no topā minētajiem uzņēmumiem ir ievērojama ietekme uz Latvijas tautsaimniecību un būtiskākas izmaiņas to darbībā nenoliedzami sajūt visa ekonomika.

Laikraksts: Likvidē vairāk uzņēmumus nekā reģistrē

Pērn Latvijā, tāpat kā 1997. un 1998. gadā, jauni uzņēmumi reģistrēti mazāk nekā likvidēti, un, iespējams, lielākais likvidācijas vilnis vēl tikai priekšā, piektdien secina laikraksts Dienas Bizness.

EK: Mazo un vidējo uzņēmumu atlabšana turpinās, taču atšķirīgā tempā

Slovākijas galvaspilsētā Bratislavā notikušajā Eiropas Komisijas (EK) Mazo un vidējo uzņēmumu (MVU) asamblejā EK Iekšējā tirgus, rūpniecības, uzņēmējdarbības un MVU ģenerāldirektorāts iepazīstinājis ar ikgadējo ziņojumu par Eiropas mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, norādot, ka tie turpina atveseļoties, taču atlabšanas temps ir atšķirīgs.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide