Laika ziņas
Šodien
Migla

Senioru Diena

Lai nepazaudētu vērtības

Ja kādā tūristu iecienītā vietā pamanāt izteikti smaidīgu pāri labākajos gados un vīrietim kaklā ir kārtīgs fotoaparāts, tie, visticamāk, ir lielvārdieši Dzintra un Aivars Troskas. Ceļošana kopš jaunības ir abu kopēja sirdslieta. Aivars turklāt paplašina redzesloku, ienirstot virtuālās vides un foto/video pasaules dzīlēs. Viņa fotogrāfijas iekļautas grāmatā Mana un tava Lielvārde.

Man patīk būt cilvēkos!

Litas Lukšas dārzā grieztās lilijas manā vāzē smaržoja divas nedēļas! Viņas bioloģiskajā pļavā plūktā asinszāle un sirds mātere jau sažāvēta tējai. Un vēl tas margrietiņu pušķis! Te, Degoles pagasta Dainās, vasaras vidū ir brīnišķīgi! Lita un viņas dzīvesbiedrs Leons te arī pavada vasaras – dzīvojot angļu tipa dzīvojamā vagoniņā, kopjot dārzu un ejot pirtiņā. Lita ceļ galdā kafiju ar rupjmaizi un medu – Leona uzraudzībā ir 20 bišu saimes. Bet pārējā laikā viņi ir sabiedriski aktīvi cilvēki, darbojas Tukuma Pensionāru biedrībā, kur Lita ir šīs organizācijas vadītāja.

Goda vietā – mājās cepta maize

Maizes svētki Otaņķos tiek organizēti ar vērienu. Pērn pasākuma programmā bija stāsts par maizes ceļu kopā ar Otaņķu etnogrāfisko kolektīvu un videofilma par maizes cepšanu Vēķaušu mājās, kur saimniece klātienē iepazīstināja ar senās prasmes ābeci. Meistardarbnīcā katrs varēja izcept pa karašiņai. Jautrām izdarībām Rudes estrādē sekoja maizes degustācija un vērtēšana. Noslēgumā godinājumu saņēma visi Otaņķu pagasta maizes cepēji, bet par garšīgāko tika atzīta Alīdas Vārnas ceptā. Smaržīga, mīksta, gandrīz vai mutē kūstoša.

Mazdārziņš kā seniora stiprā pils

"Seniori kā sociāli aktīva, sevi uzturēt spējīga un veselīga vecākā paaudze ir resurss, kurš ir nozīmīgs ģimenēm, dažādām kopienām un Latvijas sabiedrībai kopumā," uzsver Kuldīgas Senioru skolas vadītāja Ruta Orlova.

Visu var izdarīt, ja tikai grib

Tas, ka Dzintra Lāce daudz zina par Vecpils šodienu un sendienām, nav nejaušība: lielāko daļu mūža viņa veltījusi darbam vietējā skolā, kur pagātnes liecības rakusi kopā ar novadpētniecības pulciņa bērniem. Tagad kurzemniece rūpējas par senlietu krātuvi un ir gandarīta, ka tai ierādītas telpas pagastmājas ēkā. Iepriekš eksponāti bijuši sabāzti skolas bēniņos.

Ūdens seniora organismam

Sākoties karstajam laikam un pat tveicei, vitāli svarīgs pilnvērtīgai organisma funkcionēšanai ir ikdienā uzņemtā ūdens daudzums. Zaudējot tikai 1–2% organisma šķidruma, iespējama organisma dehidratācija jeb atūdeņošanās, cilvēka organismam radot nelabvēlīgas sekas, norāda Euroaptieka farmaceite Zane Melberga.

Nav jēgas plati likt otrreiz

Ar atvaļināto pulkvedi Jāni Hartmani tiekamies Nacionālo bruņoto spēku Rekrutēšanas un atlases centrā. Šajā vēsturiskajā ēkā Krustabaznīcas ielā 9 savulaik virsdienestā atradies viņa vectēvs instruktors Hugo Hartmanis. Mēdz taču teikt, ka dzīve norit nevis pa apli, bet gan pa spirāli!

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide