Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Noziedzība

ENAP nodevusi prokuratūrai trīs vērienīgus kriminālprocesus

Valsts policijas (VP) Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP) 2018. gada izskaņā pabeigusi izmeklēšanu un nosūtījusi prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai trīs savstarpēji nesaistītus kriminālprocesus, kuros izmeklēta noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšana. Kā norāda policija, pabeidzot izmeklēšanu iepriekš uzsāktajos kriminālprocesos, veicināts progress cīņā ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju, kuri kā labās prakses piemēri bija norādīti ekspertiem arī Moneyvall novērtēšanas laikā. Pret vairākām personām lūgts uzsākt kriminālvajāšanu, portālam Diena.lv paziņoja VP pārstāvji.

Kad klusēšana nav zelts

Noziegumos cietušo skaits Latvijā ir teju nemainīgs un svārstās ap 15–17%. Tomēr teju 40% iedzīvotāju izvēlas par nodarījumiem nevērsties tiesībsargājošajās iestādēs. Visbiežāk tiek noklusēts par sabiedriskās kārtības traucējumiem un huligānismu, kā arī vardarbību ģimenē. Iemesli, kādēļ cilvēki nevēršas policijā, ir dažādi, sākot no viedokļa, ka notikums ir maznozīmīgs un tā tikai lieki tērētu laiku, līdz pat bažām, ka policija vainos par līdzdalību.

Ķuzis: Sevišķi smagu noziegumu skaits aug līdz ar ļaundaru nekaunību un profesionalitāti

Kopējais noziegumu skaits Latvijā pērn turpināja samazināties, taču uztrauc sevišķi smagu noziegumu skaita pieaugums, ko var skaidrot ar organizētās noziedzības darboņu nekaunību un profesionalitāti, piektdien pārskatā par noziedzības tendencēm Latvijā 2017. gadā pavēstīja Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis. "Viss mainās, attīstās, proaktīvi jāparedz, kas notiks rīt, un jāgatavojas šodien. Modernās policijas modelis - izlūkošana, situācijas sapratne un proaktīvs darbs uz rītdienu."

Pērn nepilngadīgie Latvijā pastrādājuši 767 noziegumus

Latvijā pērn sasniegts vēsturiski zemākais nepilngadīgo noziedznieku recidīva līmenis, trešdien Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā norādīja Valsts policijas (VP) Prevencijas vadības nodaļas priekšnieks Andis Rinkevics.

Lēmēju nekompetence vai kaitniecība?

"To, ka sarunu karšu reģistrēšana ir pareiza, atbalstāma un nepieciešama, pierāda zinātniskie pētījumi. Es parasti saku, ja vien mums ir iespēja atklāt kaut par vienu noziegumu vairāk, tad kāpēc no šīs iespējas jāatsakās?" mobilo sakaru lietotāju reģistrēšanas nepieciešamību intervijā Romānam Meļņikam pamato Latvijas Juristu apvienības valdes priekšsēdētājs Rihards Bunka.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide