Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Kaspars Putniņš

Kaspars Putniņš: vienmēr esmu juties kā latviešu mūzikas aģents

Latviešu diriģents Kaspars Putniņš kļūs par Zviedrijas Radio kora galveno diriģentu, vēstīts izcilā kolektīva oficiālajā paziņojumā. Kaspars Putniņš amatā stāsies šā gada rudenī un būs desmitais galvenais diriģents Zviedrijas Radio kora vēsturē, pirms viņa līdz 2018. gadam šajā amatā vienpadsmit gadu bija Pēters Deikstra, bet īpaši nozīmīgi visas Skandināvijas un ziemeļvalstu, t. sk. Baltijas, koru kultūrai un tās vokālajai estētikai bija trīsdesmit gadi, kad Zviedrijas Radio koris strādāja leģendārā diriģenta Ērika Ēriksona vadībā.

Kas ir koris mūsdienās?

Diriģenta Kaspara Putniņa izcilais radošais ieguldījums, strādājot ar Igaunijas Filharmonijas kamerkori, novērtēts ar Igaunijas Kultūrkapitāla gada prēmiju mūzikā. Tā viņam tika pasniegta par atdevīgu darbu Igaunijas mūzikas kultūrā. Svinīgā apbalvošanas ceremonija notika tieši Starptautiskajā mūzikas dienā, 1. oktobrī, Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijas jaunajā koncertzālē. Igaunijas Kultūrkapitāla mūzikas nozares gada prēmija par izcilu sniegumu iedibināta 2002. gadā un kopš tā laika ir ikgadēja. Šogad tika piešķirtas 10 prēmijas (katra – 5000 eiro) un speciāli veidots mākslas darbs – zeltaini zilgani mirdzoša bumba, kas laureātu rokās atmirdzēja kā miniatūra zemeslode.

Ģitārista Bollingenas pils

Būtu jāsāk ar vēstījumu par šosestdien gaidāmo Latvijas Radio kora grupas koncertu Rīgas biržā, kur 15. oktobrī plkst. 20 diriģenta Kaspara Putniņa vadībā pirmatskaņojumu piedzīvos jaunā džeza ģitārista un komponista Matīsa Čudara opuss Bollingenas pils un pirmo reizi Latvijā dzīvā izpildījumā skanēs ikoniskā vācu XX gs. modernista Karlheinca Štokhauzena Stimmung sešām balsīm.

Džonatana Hārvija pēdējā skaņdarba pasaules pirmatskaņojums

13.martā plkst.19 Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā Latvijas Radio koris, ērģelniece Ilze Reine, režisors Uģis Brikmanis un diriģents Kaspars Putniņš aicina uz cikla Sakrālie dziedājumi jaunāko programmu Gaismas ceļā. Ar koncertu koris vēlas godināt pagājušā gada nogalē aizsaulē aizgājušā izcilā britu komponista Džonatana Hārvija piemiņu, informē kora pārstāve Ilze Tormane.

Latvijas Radio koris dosies uz festivāliem Ziemeļamerikā

Latvijas Radio kora 72. sezonas novembris solās būt īpaši krāšņs. 9. novembra agrā rīta stundā koris dosies koncerttūrē uz Ziemeļameriku, informē kora sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Tormane.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide