Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Jāņa Rozes apgāds

Atkārtoti izdots Pētera Birkerta darbs Latvju tautas dzīves gudrības

Jāņa Rozes apgāds laidis klajā izcilā literatūrzinātnieka un folklorista Pētera Birkerta monumentālo darbu Latvju tautas dzīves gudrības. Jauno izdevumu ievada filozofijas doktores, LU emeritētās profesores, Sociālo zinātņu fakultātes vadošās pētnieces Skaidrītes Lasmanes priekšvārds, savukārt noslēdz folkloras pētnieka, filoloģijas doktora, stāstnieku kustības aizsācēja Gunta Pakalna pēcvārds, kas dod ieskatu Pētera Birkerta biogrāfijā un mantojumā, kā arī redakcijas komentāri.

Izdots Katri Lipsones romāns Saldējuma pārdevējs

Jāņa Rozes apgāds laidis klajā vairāk nekā 20 valodās tulkoto, Eiropas Savienības Literatūras balvu saņēmušo somu rakstnieces Katri Lipsones romānu Saldējuma pārdevējs. Autore piedalīsies Latvijas Grāmatu izstādes kultūras programmā, informēja izdevniecības pārstāvji.

Izdota grāmata bērniem Visu dienu labiņi

Jāņa Rozes apgāds papildina savu bērnu grāmatu klāstu ar Indreka Kofa un Ullas Sāras grāmatu Visu dienu labiņi, informēja apgāda pārstāvji.

Līdzās augiem, putniem un vējiem

Latviešu valodā tik tikko ir iznācis pazīstamās islandiešu rakstnieces Oidiras Avas Olafsdotiras debijas romāns Rabarberu sarkanais (Jāņa Rozes apgāds), kas viņas dzimtenē ir ticis izdots 1998. gadā. Tas ir stāsts par meiteni, vārdā Augustīne, kura nav tāda kā visi citi. Viņa dzīvo savā skaitļu, vārdu un dziesmu pasaulē, pavisam tiešā dabas tuvumā, līdzās augiem, putniem un vējiem, ar skatu uz Kalnu, kura aicinājums ir viņas mūža lielākais sapnis, ceļš uz mērķi un atbrīvošanos.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide