Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Expo

EM: Patlaban apturēta Latvijas gatavošanās dalībai izstādei Expo 2020 Dubaijā

Patlaban apturēta Latvijas gatavošanās dalībai izstādei Expo 2020 Dubaijā, apliecināja Ekonomikas ministrija (EM). Ministrijas rīcībā ir informācija, ka izstādes rīkotāji vēlas pārcelt Expo 2020 norisi par gadu, jaunos izstādes norises datumus piedāvājot no 2021.gada 1.oktobra līdz 2022.gada 31.martam, saglabājot izstādes nosaukumu Expo 2020 Dubai. Tiesa, oficiāls lēmums par izstādes pārcelšanu vēl nav pieņemts.

Expo 2020 Dubaijā: Organizatori vērsti uz sadarbību

Nākamgad Dubaijā gaidāmās izstādes Expo 2020 organizatori ir ieinteresēti arī Latvijas veiksmīgā dalībā, tādēļ ir vērsti uz sadarbību. Arī iespējamais mūsu valsts paviljona risinājums, to būvējot Apvienoto Arābu Emirātu (AAE) pusei, Latvijai to īrējot, esot savā veidā unikāls, Dienai.lv atzīst Latvijas sadarbības koordinators Madžeds el Suvaidi.

Latvija Expo 2020 Dubaijā būs ar paviljonu

Latvija starptautiskajā izstādē Expo 2020, kas nākamā gada oktobrī sāksies Apvienoto Arābu Emirātu (AAE) lielākajā pilsētā Dubaijā, piedalīsies ar paviljonu. To varētu celt AAE puse, no kuriem paviljons tiktu īrēts. Attiecīgi, izstādei noslēdzoties, tas tiktu atstāts AAE rīcībā. Valdībai nekādi lēmumi saistībā ar Latvijas dalību izstādē jāpieņem vairs nebūs, un par to būs atbildīga Ekonomikas ministrija. Ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru sadarbība šajā jautājumā tika pārtraukta jau pirms kāda laika.

Nav zināms, vai Latvija Expo 2020 Dubaijā būvēs savu paviljonu

Ministru kabinets otrdien atbalstīja priekšlikumu par Latvijas dalību starptautiskajā izstādē Expo 2020, kas nākamgad norisināsies Dubaijā, bet vēl nav zināms, vai tiks būvēts Latvijas paviljons, pēc valdības sēdes žurnālistiem sacīja ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV).

Raidījums: Latvijas dalība Expo 2020 Dubaijā nopietni apdraudēta

Apdraudēta ir Latvijas dalība prestižajā pasaules izstādē Expo 2020 Dubaijā, izpētījis Latvijas Televīzijas raidījums de facto. Būvniecība vēl nav uzsākta un arī pārējie darbi krietni kavējas. Kopumā valsts Latvijas paviljona izveidei atvēlējusi 4,2 miljonus eiro. Ja Latvija gatavošanos pārtrauks, šī nebūs pirmā reize, kad Latvija pusceļā izstājas. Pēdējos gados mums nav pozitīvas pieredzes ar paviljona būvniecību vērienīgajā pasaules izstādē.

Tranzīta bizness raugās uz Kazahstānu

Šā gada 10. jūnijā Kazahstānas galvaspilsētā Astanā sākās starptautiskā izstāde Expo 2017, kas ilgs līdz 10. septembrim. Lielas cerības ar šo izstādi saista Latvijas tranzīta bizness.

Straujuma: Ministri par Expo Milano 2015 vairs negribētu dzirdēt

Ministru kabinets šodien izskatīja un pieņēma zināšanai Ekonomikas ministrijas (EM) sagatavoto informatīvo ziņojumu Par Expo Milano 2015" projekta izbeigšanas statusu.Tajā teikts, ka ministrija ar izstādes rīkotājiem turpmāk precizēs Latvijas saistības attiecībā uz paviljona būvniecībai piešķirtā zemes gabala atgriešanu sākotnējā stāvoklī, kā arī sadarbībā ar pieaicināto ekspertu turpinās strīda par saistību izpildi vešanu tiesā, iespēju robežās nodrošinot izmaksājamo summu samazināšanu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide