Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Migla

Ceļa nodoklis

Bulgārijā ieviesta ceļu nodeva kravas transportlīdzekļiem

No 2020. gada 1. marta transportlīdzekļiem, kuru kopējā tehniski pieļaujamā maksimālā masa pārsniedz 3,5 tonnas un kuri Bulgārijā pārvietojas pa maksas ceļiem, ir jāmaksā nodeva par šo ceļu izmantošanu. Nodeva aizvieto smago transportlīdzekļu un autobusu elektronisko vinjeti. Nodeva par vienu kilometru tiek piemērota atbilstoši transportlīdzekļa kopējai tehniski pieļaujamai maksimālajai masai, tā emisiju klasei un ceļa kategorijai, informē VAS Latvijas valsts ceļi (LVC).

FM: Jāpalielina naudas soda apmērs par autoceļu lietošanas nodevas nesamaksāšanu

Lietderīgi izvērtēt iespēju palielināt naudas soda apmēru par autoceļu lietošanas nodevas nesamaksāšanu vai nesamaksāšanu pilnā apmērā, secināts Finanšu ministrijas sagatavotajā analītiskajā apskatā par vieglajiem automobiļiem piemērojamajiem nodokļiem Latvijā un Eiropas Savienības dalībvalstīs.

Viceministrs: Lietuva ieviesīs ceļu nodokli Krievijas pārvadātājiem

Lietuva ieviesīs ceļu nodokli Krievijas pārvadātājiem, ņemot vērā, ka Krievija no 15.novembra plāno šādu nodokli uz federālās nozīmes ceļiem noteikt kravas automašīnām, kuru masa pārsniedz 12 tonnas, piektdien paziņojis satiksmes ministra vietnieks Aļģis Žvaļausks.

Ģimenei ar trīs vai vairāk nepilngadīgiem bērniem būs mazāks ceļa nodoklis

Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā pieņēma likuma grozījumus, kas paredz, ka turpmāk personai, kurai pašai vai kopā ar laulāto vai kuras laulātajam apgādībā ir trīs vai vairāk nepilngadīgi bērni, ceļa nodoklis par attiecīgo kalendāro gadu būs jāmaksā 50% apmērā, portāls Diena.lv uzzināja Saeimas preses dienestā.

Ceļa nodokli atcels arī ģimenēm, kurās ir bērns ar invaliditāti bez pārvietošanās traucējumiem

Turpmāk transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis nebūs jāmaksā arī personai, kuras apgādībā ir bērns ar invaliditāti, kas nav saistīta ar pārvietošanās traucējumiem. To paredz Saeimas Budžeta un finanšu komisijā trešdien, 21.janvārī, konceptuāli atbalstītie grozījumi Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likumā, portāls _Diena.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide