Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Bruņojums

Izaugsmes iespējas visiem iesaistītajiem

Par Patria Group plāniem Latvijā, Eiropas ieroču un bruņojuma ražotāju sadarbību un Eiropā ražotā bruņojuma starptautisko konkurētspēju ar Somijas militārās kompānijas Patria Land Oy prezidentu Jusi Jervinenu sarunājas Andis Sedlenieks.

No kannām līdz augsta līmeņa IT: Plaukst drošības industrija

Bruņošanās sacensība, kuras mērķis ne vienmēr ir gatavoties karam, bet gan potenciālā pretinieka atturēšana, atstāj pozitīvu ietekmi arī uz ekonomiskajiem procesiem – veicina ražošanu un pakalpojumu sfēru, palielina pieprasījumu pēc darbarokām un vairo korporatīvo peļņu, kas savukārt ļauj labi pelnīt tiem, kuri iegulda ar aizsardzības sektoru saistīto uzņēmumu vērtspapīros. Šajos finanšu instrumentos, izmantojot plašo banku un brokeru sabiedrību klāstu, finanšu resursus var ieguldīt arī Latvijas iedzīvotāji, ceturtdien vēsta laikraksts Diena.

VIDEO: Eksplozijas munīcijas noliktavā Ukrainā

Ukrainā otrdienas vakarā izcēlās ugunsgrēks munīcijas noliktavā, izraisot artilērijas šāviņu eksplozijas, kuru dēļ tika slēgta gaisa telpa 50 kilometru rādiusā un evakuēti iedzīvotāji, paziņoja amatpersonas. Tīmeklī nonākuši video, kurā redzami spēcīgie sprādzieni.

Sji Dziņpins mudina paātrināt Ķīnas armijas modernizāciju

Ķīnas prezidents Sji Dziņpins otrdien paziņojis, ka Ķīnas bruņotajiem spēkiem ir jāpaātrina reformu gaita un modernizācijas procesi, lai vajadzības gadījumā tie būtu gatava cīnīties karā un uzvarēt. Uzrunājot Komunistiskās partijas amatpersonas un militārpersonas ceremonijā par godu valsts bruņoto spēku 90.gadadienai, Sji uzsvēra, ka Ķīnas militārajiem spēkiem ātrāk jāpārtop par "pasaules klases armiju".

Draudi liek Somijai stiprināt aizsardzību

Somijas valdība gatavojas nākamnedēļ – 8. martā – iepazīstināt parlamentu ar nesen apstiprināto valdības ziņojumu par aizsardzības politiku, ziņojumā konstatēta apdraudējumu palielināšanās Baltijas jūras reģionā laikā pēc Krimas okupācijas, paredzēta ievērojama Somijas bruņoto spēku palielināšana "krīzes" gadījumā, kā arī papildu 55 miljonu eiro piešķiršana aizsardzības spēju palielināšanai ik gadu, vēsta Helsinkitimes.fi.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide