Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Brīvprātīgais darbs

Palīdz būt atbildīgiem

Covid-19 izraisītās krīzes pārvarēšanā cits citam liels atbalsts var būt arī savstarpēji nepazīstami līdzcilvēki. Lai palīdzētu iedzīvotājiem lieki nestaigāt apkārt un ievērot speciālistu noteiktos ierobežojumus, izveidojusies pat vesela brīvprātīgo kustība. Tajā iesaistījusies arī Linda, kura uzsver, ka ir gatava palīdzēt tik ilgi, cik būs nepieciešams.

Festivāls Positivus aicina pieteikties palīgus

No 17. aprīļa sākusies palīgu pieteikšanās dalībai festivālā Positivus. Pasākuma rīkotāji aicina talkā aktīvus, atbildīgus un radošus jauniešus, kuri palīdzētu organizēt 12. Positivus festivālu, kas no 20. līdz 22. jūlijam norisināsies Salacgrīvā.

Brīvprātīgais ar rūdījumu

Brīvprātīgo darbs ir saprotams tiem cilvēkiem, kas par vērtību uzskata ne tikai atalgojumu, bet arī iespēju palīdzēt citiem, iesaistīties, pielikt savu roku, lai kaut kas notiktu, otrdien vēsta laikraksts Diena.

NVO pārstāvjus aicina uz bezmaksas apmācībām brīvprātīgo darba organizēšanai

Biedrība brīvprātīgais.lv 21. un 22. maijā laikā no plkst. 16 līdz 20.30, organizē apmācības Brīvprātīgo darba organizēšana 7 soļos nevalstisko organizāciju pārstāvjiem brīvprātīgo darba programmu izveidošanai un uzsākšanai, portālu Diena.lv informēja biedrības brīvprātīgais.lv komunikāciju speciāliste Zane Onkele.

Uzdod FM un KM novērst šķēršļus brīvprātīgajam darbam

Pirmdien, 21.maijā, Valsts kanceleja (VK) sagatavojusi uzdevumus Finanšu ministrijai un Kultūras ministrijai novērst šķēršļus brīvprātīgo iesaistīšanai nevalstisko organizāciju darbā, sagatavojot grozījumus Ministru kabineta noteikumos Par grāmatvedības kārtošanu un iekļaujot tajā normu, kas atļautu biedrībām un nodibinājumiem grāmatvedības kārtošanu uzticēt brīvprātīgajiem, kā arī  grozījumus Biedrību un nodibinājumu likumā, veicot tos kontekstā ar sociālās uzņēmējdarbības likumu, lai precizētu brīvprātīgā darba veikšanas nosacījumus, ziņo VK.

Nodokļu konsultante: VID uzliktais sods labdarības organizācijai ir nelikumīgs

"Līdz tiesvedībai neesam tikuši - vēl ir cerība, ka valsts līdzekļi netiks nelietderīgi tam izšķiesti," par gadījumu, kad Valsts ieņēmumu dienests (VID) uzlicis 500 latu lielu naudas sodu labdarības organizācijai Valmieras novada fonds par brīvprātīgā darba veikšanu, izsakās fonda vadītājs Ansis Bērziņš. Patlaban lēmums pārsūdzēts VID ģenerāldirektoram.

VID labdarības organizācijai uzliek 500 latu sodu par brīvprātīgā darba veikšanu

Valsts ieņēmumu dienests (VID) sodījis labdarības organizāciju Valmieras novada fonds ar 500 latu sodu par brīvprātīgā darba īstenošanu, tādējādi ierobežojot Latvijas iedzīvotāju līdzdalību, Diena.lv savu sašutumu pauž Valmieras novada fonda valdes priekšsēdētājs Ansis Bērziņš. Fonda vadītājs norāda, ka to veicina arī likumdošanas nesakārtotība un Kultūras ministrijas nolaidīgā attieksme.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide